رنامه های دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر تشریح و تبیین شد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه­ های عمومی شهرستان اشکذر؛ در این جلسه که بیست و سوم اسفند در محل فرمانداری اشکذر برگزار شد، محمد جلال دهقانی، معاون فرماندار اشکذر، بر استقبال شایسته و حداکثری شهرستان از دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان بزرگترین جشنواره کتابخوانی کشور تاکید کرد و گفت: مطالعه کتاب می تواند تاثیر مثبت در نگرش و باور افراد ایجاد کند و جامعه ای شاد و با روحیه بالا بوجود آورد.
وی افزود: هرچه بیشتر در زمینه مطالعه و کتابخوانی سرمایه‌گذاری شود، به توسعه فرهنگی جامعه کمک بیشتری خواهد شد.
ولی‌الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، نیز با ارائه گزارش عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان به ارائه برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها پرداخت.
گفتنی است حفیظی، دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی مناسب برای آشنایی مردم با سیره و زندگی اهل بیت علیه السلام به ویژه زندگی امام رضا(ع) دانست و گفت: این مسابقه در سه بخش کودک، نوجوان، بزرگسال و دو قالب فردی و خانوادگی با موضوع امام رضا (ع) و امام حسن عسکری (ع) برای علاقه مندان در سایت جشنواره به نشانی www.samakpl.ir به صورت الکترونیک فراهم شده است.
در ادامه ششمین نشست انجمن کتابخانه های عمومی اشکذر، هریک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص دوازدهمین جشنواره کتابخوان رضوی و دیگر مباحث مطرح کردند.
برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب در راستای افزایش مشارکت مردم شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری ادارت دولتی و نهادها و ارگانهای فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی، سپاه و بسیج، اداره فرهنگ و ارشاد، بهزیستی و تهیه بخشی از جوایز جشنواره توسط آموزش و پرورش از مهم ترین مصوبات این جلسه بود .
در پایان جلسه نیز رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذر، کتاب “خورشید غایب” (مختصر نجم الثاقب)» تالیف حسین نوری را برای حاضران معرفی کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/fAdHA