اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

شرکت 100 مهمان خارجی از 35 کشور در مجمع جهانی اسلام به میزبانی یزد

شناسه خبر : 52829 | تاریخ انتشار : : 04 خرداد 1395 - 9:08 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از ایرنا، علیرضا میریوسفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفتمین کنفرانس بین المللی اندیشکده های جهان اسلام با عنوان ارتباطات استراتژیک؛ ارزش‌ها، نهادها و شخصیتهای مرجع در روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه جاری از سوی دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه در […]

82084916-70744424

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از ایرنا، علیرضا میریوسفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفتمین کنفرانس بین المللی اندیشکده های جهان اسلام با عنوان ارتباطات استراتژیک؛ ارزش‌ها، نهادها و شخصیتهای مرجع در روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه جاری از سوی دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه در شهر یزد برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این کنفرانس بزرگترین گردهمایی اندیشکده های جهان اسلام تحت حمایت سازمان کنفرانس اسلامی است ، افزود: حدود یکصد شخصیت سیاسی، اندیشمند و متفکر از افزون بر 35 کشور اسلامی از جمله عدنان منصور وزیر امور خارجه سابق لبنان و وزیرامور خاجه سابق بنین در این کنفرانس شرکت می کنند.
این مسئول ادامه داد: افتتاحیه هفتمین کنفرانس بین المللی اندیشکده های جهان اسلام ساعت 8:30 فردا (سه شنبه) و اختتامیه آن ساعت 16:15 روز چهارشنبه در سالن همایش های هتل صفائیه یزد برگزار می شود.
میریوسفی درباره انتخاب یزد به عنوان میزبان برگزاری این کنفرانس اظهار کرد: این شهر از قدیم به عنوان دارالعباده شناخته شده و نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است که ظرفیت های فراوانی دارد و بدون شک حضور مهمانان خارجی کمک شایانی به شناساندن بیشتر ظرفیت های یزد به کشورها می کند.
این مسئول با اشاره به برگزاری 6 نشست تخصصی در هفتمین کنفرانس بین المللی اندیشکده های جهان اسلام در یزد گفت: حجت الاسلام مجید انصاری معاون امور مجلس رئیس جمهوری و علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، سیدمحمد میرمحمدی استاندار یزد و سلیمان سنسوی رئیس موسسه تاسام ترکیه از جمله سخنران های این کنفرانس هستند.
وی با بیان اینکه ایران برای نخستین بار میزبان این کنفرانس شده است خاطر نشان کرد: نزدیک کردن متفکران جهان اسلام و فعالیت در راستای ایده دکتر روحانی رئیس جمهوری مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی گری که به صدور قطعنامه ای در این خصوص در سازمان ملل انجامید مهمترین هدف برگزاری این همایش است.
رئیس گروه مطالعات خاورمیانه دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: تلاش برای مفاهمه و رسیدن به نقاط مشترک دنیای اسلام و ارائه آموزه های فراگیر از اصول و احکام اسلامی بر اساس آنها و مبارزه با تعاریف نادرست تعالیم اسلامی توسط جریانهای انحرافی و خشونت گرا از دیکر اهداف اجلاس محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، بررسی مقابله با خشونت و تروریسم، گسترش ارزش‌های مشترک، تعدیل تعارضات اجتماعی و همزیستی، حقوق شهروندی، بحران مهاجرت و کرامت انسانی ، مقابله با اسلام هراسی و ساخت آینده جهان اسلام از مهمترین محورهای مورد بحث در این همایش دو روزه عنوان شده است.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XxCwy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124