امام جمعه بخش خضرآباد با اشاره به آلودگی محیط زیستی شرکت فولاد آلیاژی، شرکت های زیر مجموعه آن و شرکت های فولادی از مسئولان استان خواست تا مطالبه مردم در زمینه مسئولیت های اجتماعی را پیگیری کنند.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجه الاسلام غالبی امام جمعه بخش خضرآباد در جمع نمازگزاران جمعه در مسجد امام زاده سیدکافی (ع) روستای کافی آباد با اشاره به آلودگی های زیست محیطی شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت های زیر مجموعه آن و شرکت های احداث شده در محدوده بخش خضرآباد برای مردم و محصولات کشاورزی بخش خضرآباد شهرستان اشکذر گفت: با تأسیس این مجموعه های صنعتی در محدوده بخش خضرآباد برداشت محصولات کشاورزی تحت تاثیر آلودگی های آن قرار گرفته و موجب کاهش برداشت محصولات کشاورزی شده است.

وی از مسئولان استان و شهرستان اشکذر خواست تا مطالبه به حق مردم بخش خضرآباد که همانا انجام تمام و کمال مسئولیت های اجتماعی این شرکت ها است پیگیری نمایند.

غالبی ضمن گرامیداشت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان با بیان اینکه از منظر اسلام پر اهمیت ترین نهاد اجتماعی خانواده است؛ افزود: هر چه نهاد خانواده مستحکم تر و با نشاط تر باشد جامعه اسلامی نیز با دوام تر خواهد بود.

خطیب جمعه بخش خضرآباد در ادامه خطبه‌ های نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان در ۲۶ تیرماه افزود: این نهاد از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی است که نظارت بر قوانین و مصوبات مجلس برای مغایرت نداشتن با احکام اسلامی و قانون اساسی و نظارت بر انتخابات از وظایف آن است.

غالبی با اشاره به ۲۵ تیر ماه سالروز تاسیس تامین اجتماعی گفت: مسئولان مرتبط با این سازمان کشاورزان و دامداران این تولید کنندگان سال های دور که اکنون به سالمندی رسیده اند را دریابند و ضمن فراهم کردن راه کارهای مناسب برای استفاده آنان از مزایای بیمه و بازنشستگی کمک کار دوران سالمندی آنها باشند که همه این خدمات در پیشگاه الهی ماجور است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/FezU8