• کد خبر: 21835
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 13 اردیبهشت 1392 - 15:06
  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس:
  محمد صالح جوکار در خصوص بیمارستان حضرت زینب (س) اشکذر، عنوان کرد با توجه به پیگیری های انجام شده و مطرح شدن آن در لایحه بودجه امسال،احداث این بیمارستان را منوط به تصویب بودجه در کمیسون تلفیق دانست.

  “محمدصالح جوکار” در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری یزد برگزار شد،در پاسخ به سوال خبرنگار نسیم صادق در خصوص احداث بیمارستان حضرت زینب(س)عنوان کردند: با توجه به پیگیری های انجام شده و مطرح کردن آن در لایحه بودجه امسال،اجرای طرح منوط به تصویب آن در کمیسیون تلفیق میباشد.
  ایشان همچنین مهمترین دغدغه‌ی استان را مسئله آب خواند و گفت: هم‌اکنون بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های استان معطل این موضوع مانده است و اگر مسئله اب حل نشود، قطعاً بخش صنعتی استان دچار بن بست خواهد شد.

  وی بر لزوم تامین منابع آبی پایدار برای استان یزد تاکید کرد و گفت: چالشی که سال گذشته برای تامین آب استان ایجاد شد پس از پانزده روز وقفه در انتقال آب به استان برطرف شد اما هنوز هم نمی‌توانیم از برقراری امنیت پایدار در زمینه تامین آب استان سخن گفت.

  جوکار اضافه کرد: البته چالش سال گذشته سبب شد تا افکار عمومی و مسئولان متوجه شوند که یزد از کم آبی به شدت رنج می‌برد و نتبجه کار به نفع استان بود و مصوبات خوبی را نیز برای داشت.

  وی در رابطه با انتقال آب به استان از خلیج‌فارس، اعلام کرد: خوشبختانه تامین اعتبار انتقال این پروژه در بودجه سال جاری دیده شده است و امسال کلنگ خواهد خورد.

  وی در مورد مصوبه خط دوم انتقال آب به استان نیز اظهار کرد: با توجه به چالش‌ها و حساسیت‌های پیش آمده، استان یزد باید منابع تامین آب‌ و نقشه خطوط را تغییر دهد و احداث خط موازی با خط اول به صلاح نیست.

  نماینده مردم یزد در مجلس نهم مسئله در بخش دیگری از سخنانش مسئله محیط ‌زیست استان را یکی دیگر از دغدغه‌های مسئولان استان خواند و گفت: متاسفانه بخش عمده‌ای از صنایع استان که غالباً آلاینده نیز هستند در محدوده‌ی شهرهای استان بویژه شهرهای واقع شده در کریدور اردکان تا مهریز قرار گرفته‌اند.

  وی اذعان کرد: متاسفانه در گذشته به فکر آینده خود نبوده‌ایم و مداوم مجوز احداث واحدهای صنعتی در این مناطق صادر می‌شده است. البته عوایدی نیز برای شهرهای حاشیه‌ی این واحدها وجود داشته است ولی هم‌اکنون مسئله آلودگی‌های زیست محیطی این صنایع مطرح است.

  وی گفت: یک بخش از بروز این مشکل نیز به عدم نظارت لازم بر موضوع محیط زیست و عدم انجام تعهدات توسط صنایع نیز باز می‌گردد.

  وی با اشاره به نرخ پایین بیکاری استان در مقایسه با سایر استان‌های کشور و احتمال همیشگی نبودن این موضوع در آینده، موضوع اشتغال را دیگر دغدغه‌ی استان بیان کرد و گفت: باید به دنبال صنایعی همسان و سازگار با بافت یزد باشیم.

  وی همچنین عدم توزیع مناسب امکانات و سرمایه‌ها در مناطق مختلف استان را نیز یک مشکل قابل توجه در استان دانست و ابراز کرد: متاسفانه هنوز هم بخش‌هایی از استان از سرمایه‌گذاری‌های لازم برای توسعه به دلیل بی‌بهره بودن از زیرساخت‌های مورد نیاز محروم‌اند که دولت باید این زیرساخت‌ها را مهیا کند تا شاهد رشد متوازن در استان باشیم والا در آینده با مشکل مهاجرت و عدم توازن جمعیت نیز مواجه خواهیم شد.

  رییس مجمع نمایندگان استان یزد در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تغییرات حوزه‌های انتخاباتی استان، خاطرنشان کرد: موضوع اضافه شدن یک نماینده به تعداد نمایندگان استان هر چند در مجلس هشتم مطرح شد ولی با کم شدن نماینده شهرستان منتزع شده‌ی طبس از جمع نمایندگان استان، قطعاً در مجلس نهم اجرایی خواهد شد و موضوع تغییر حوزه‌های انتخاباتی استان براساس پراکنش جمعیتی و مساحتی حوزه‌ها در دستور کار است که آن نیز مطمئناً اجرا خواهد شد.

  وی ضمن یاد و خاطره نماینده فقید شهرستان تفت و میبد، حجت الاسلام و المسلمین یحیی‌زاده، از وی به عنوان انسانی ساده‌‌زیست، غم‌خوار مردم و همراهی خوب یاد کرد و گفت: هم‌اکنون شهرستان‌های نفت و میبد فاقد نماینده هستند و امکان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس همزمان با انتخابات خردادماه وجود نداشت ولی عملاً حق استان یزد با سه نماینده‌ی کنونی اداء نمی‌شود، به دنبال اصلاحیه‌ در قانون با ارائه طرح دو فوریتی مبنی بر برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای در حوزه‌هایی که بیش از دو سال از مدت نمایندگی ‌آنها باقی مانده، هستیم.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با بیان این که برگزاری انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم زمینه اقتدار و عزت نظام اسلامی را به دنبال خواهد داشت، تاکید کرد: انتخابات پیش رو با توجه به شرایط منطقه و جهان و تلاش آمریکا برای تغییر توازن منطقه‌ از اهمیت فراوانی برخوردار است.

  وی افزود: آمریکا و متحدان آن درصددند تا توازن قدرت را در منطقه تغییر دهند، بنابراین بر روی سوریه و عراق متمرکز شده‌اند و به طور قطع اگر در سوریه موفق شوند، گزینه بعدی آنان عراق خواهد بود.

  جوکار در پایان با اشاره به توطئه دشمنان برای انتخابات پیش رو، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در خلق حماسه سیاسی بر عهده دارند.

  گفتنی است؛ در ادامه‌ی این نشست اصحاب رسانه با این نماینده مجلس درخصوص مسائل و مشکلات استان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/FTRMF

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *