اشکذر خبر

شایسته نیست یزد از لحاظ سرانه فرهنگی کمبود داشته باشد

شناسه خبر : 28182 | تاریخ انتشار : : 10 اسفند 1392 - 21:26 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، محمد صالح جوکار در بازدید از ششمین نمایشگاه ملی کتاب یزد با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه، گفت: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی جزو مهمترین دغدغه‌های مردم یزد است. به گفته وی، در استان یزد به لحاظ غنای فرهنگی، بزرگان زیادی رشد و پرورش یافته‌اند و شایسته نیست که از لحاظ سرانه […]

به گزارش اشکذر نیوز، محمد صالح جوکار در بازدید از ششمین نمایشگاه ملی کتاب یزد با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه، گفت: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی جزو مهمترین دغدغه‌های مردم یزد است.

به گفته وی، در استان یزد به لحاظ غنای فرهنگی، بزرگان زیادی رشد و پرورش یافته‌اند و شایسته نیست که از لحاظ سرانه فرهنگی و بودجه کمبود وجود داشته باشد.

جوکار از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا در راستای کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام بردارند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید بستر مساعد ترویج کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه فراهم شود.

در ششمین نمایشگاه کتاب یزد که بیش از 300 ناشر کشوری حضور یافته‌اند، کتاب‌های ارائه شده با 40 درصد تخفیف به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

این نمایشگاه تا 11 اسفند در محل دانشگاه یزد میزبان علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

نمایشگاه کتاب یزد علاوه بر بخش‌های متعارف در همه نمایشگاه‌های استانی، دارای بخش ویژه کتب پیامبر اعظم(ص)، بخش ویژه کتب حوزه و بخش ویژه کتب دانشگاهی است.

همچنین برای این نمایشگاه مبلغ 280 میلیون تومان بن یارانه‌ای کتاب در نظر گرفته شده است که از طریق بانک مستقر در نمایشگاه به صورت کارت‌های الکترونیکی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

ارائه برنامه‌های جنبی،مسابقات فرهنگی و غیره از دیگر برنامه‌هایی است که در این نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است.

منبع : ایسنا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Se97X

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *