• کد خبر: 22241
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 - 20:07
  دشتی در واکنش به هتک حرمت به صحابه پیامبر(ص)؛
  معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد در واکنش به هتک حرمت به صحابه پیامبر(ص) اقدامات نهاد و سازمان های بین المللی را ضروری عنوان کرد و گفت: سازمان های مربوط بین المللی باید، محکوم کردن این اقدامات و برخورد قاطع و حقوقی با عوامل این جریان را در دستور کار خود قرار دهند چرا که اگر برخوردی صورت نگیرد این رفتارها گسترش پیدا می کنند و دامن خود آن ها را هم خواهد گرفت.

  به گزارش یزد رسا،  در خصوص هتک حرمت به قبور صحابه پیامبر (ص) و تهدیدات وهابیون تروریست در مورد نبش قبر ائمه اطهار(ع) اظهار داشت: در این جریان سرویس های امنیتی اسرائیل و آمریکا در تلاش هستند که جنگ بین شیعه و سنی را مطرح کنند.

  غلامحسین دشتی افزود: دشمنان برای جریحه دار کردن اعتقادات مسلمانان و تفرقه افکنی بین آن ها، افرادی را از بین گروهک های القاعده و النصره  پیدا کرده و تلاش می کنند توسط آن ها و با توهین به مقدسات بین مسلمانان اختلاف انداخته و به هدف خود نزدیک تر شوند.

  وی گفت: این در حالی است که اهل تسنن و اهل تشیع، هر دو در تلاش وحدت بین مسلمانان هستند و این اقدامات چیزی  جز تحریک شیعه و سنی نیست.

  دشتی خاطرنشان کرد: هرچند نباید به این حرکات دامن زد و هوشمندانه باید پاسخ این توهینات را دارد اما بی تفاوت بودن مسلمانان نیز به صلاح نیست.

  این کارشناس سیاسی اقدامات نهاد و سازمان های بین المللی را ضروری عنوان کرد و گفت: سازمان های مربوط بین المللی باید، محکوم کردن این اقدامات و برخورد قاطع و حقوقی با عوامل این جریان را در دستور کار خود قرار دهند چرا که اگر برخوردی صورت نگیرد این رفتارها گسترش پیدا می کنند و دامن خود آن ها را هم خواهد گرفت.

  دشتی در پایان تصریح کرد: باورهای اسلامی حکایت از این دارد که انسان های مصلح و معتقد، به گونه ای برطبیعت اشرافیت دارند، به طوری که حتی جسم آنها پس از مرگ تاثیر پذیر از روحشان است و آسیب نخواهد دید و سالم بودن جسم حجربن عدی پس از نبش در اثبات همین باورها و حقانیت خداوند است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/fa2P7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *