• کد خبر: 42326
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه 10 مرداد 1394 - 23:00
  سازمان میراث فرهنگی یزد به عنوان اصلی­ترین متولی قانونی حفاظت، در سالی که گذشت همچون ناظری بی طرف این تخریب ها را به نظاره نشسته بود و دریغ از عملی مثبت در جهت مقابله با این جریان ویرانگر.
  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مشرق، یزد را نه به خاطر تک بناهای با ارزشش-که البته در جای خود بسیار فاخر و درخور توجه هستند- که بیشتر به واسطه بافت تاریخی به‌هم‌پیوسته و یکپارچه­‌اش می­شناسند. بافتی که به معنای واقعی کلمه، بافته شدن تار و پود معماری گذشته را در یکدیگر نشان می‌دهد و در نوع خود در کشور منحصر بفرد است.
  متأسفانه واقعیت آن است که روند تخریب در این بافت، روندی رو به تزاید دارد و مدیران و متولیان امر هم یا نمی­توانند در مقابل این روند پیش‌­رونده مخرب که به یک سونامی بیشتر شبیه است؛ واکنش نشان دهند و یا نمی­‌خواهند.
  سازمان میراث فرهنگی یزد به عنوان اصلی‌ترین متولی قانونی حفاظت، در سالی که گذشت همچون ناظری بی طرف این تخریب‌ها را به نظاره نشسته بود و دریغ از عملی مثبت در جهت مقابله با این جریان ویرانگر. در این مجموعه مشتی از خروار نامبارک تخریب در این بافت ارزشمند به تصویر کشیده شده است، شاید کسی فریادرس باشد!
  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Lij1H

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “گزارش تصویری دهقان اشکذری از سونامی تخریب در بافت تاریخی یزد”

  1. علیرضا گفت:

   یه گزارش از قلعه تاریخی ابراهیم اباد تهیه بفرمایید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *