اگر می‌خواهید با هر پس‌اندازی که دارید، محصول موردنیازتان را داشته باشید؛ خرید به صورت قسطی را انجام دهید تا کالای مورد نیازتان گران نشده آن را با همان مبلغی که دارید خریداری کنید.

اگر می‌خواهید با هر پس‌اندازی که دارید، محصول موردنیازتان را داشته باشید؛ خرید به صورت قسطی را انجام دهید تا کالای مورد نیازتان گران نشده آن را با همان مبلغی که دارید خریداری کنید.

۱ . بی‌اثر کردن تورم:

در جوامع امروزی متاسفانه تورم یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که شهروندان، هر روزه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. این پدیده‌ی آسیب‌زا موجب کاهش قدرت خرید مردم، بی‌ثباتی اقتصادی و فشارهای روانی‌ای می‌شود که در نهایت به کاهش سطح رفاه افراد منتهی می‌گردد. به‌عنوان مثال تصور کنید که برای خرید یکی از لوازم خانگی منزل خود ۱۰ ماه برنامه‌ریزی می‌کنید و با پس‌انداز کردن بخشی از درآمد هر ماه خود پس از ۱۰ ماه تصمیم به خرید کالای مورد نظر خود می‌گیرید اما به محض اقدام برای خرید، ناگهان متوجه می‌شوید که قیمت این محصول با افزایش ۳۰ درصدی مواجه شده و شما با کمبود پول روبرو شده‌اید. اما اگر ۱۰ ماه پیش اقدام به خرید قسطی کالای مورد نظر خود می‌کردید و هر ماه بخشی از هزینه‌ی آن را می‌پرداختید نه تنها در همان ابتدا صاحب آن محصول می‌شدید بلکه دیگر افزایش قیمت آن، تاثیر کمتری روی مبلغ پرداختی شما می‌گذاشت. به این صورت است که شما می‌توانید با کمک خرید قسطی، تاثیر مخرب تورم را تا حد زیادی خنثی کنید.

۲ . بهبود برنامه‌ریزی مالی معمولا شهروندان برای خریدهای کوچک و بزرگ خود در طول سال، برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌دهند؛ اما متاسفانه اتفاقات بزرگ و کوچک زیادی در گذر زمان به وقوع می‌پیوندد که مانع از پیشبرد کارها و مدیریت هزینه‌ها بر طبق برنامه‌‌ریزی از پیش تعیین شده می‌گردد. موانع درونی و بیرونی زیادی مانند: کنترل هیجانات پیش از خرید و هنگام خرید، به ‌وجود آمدن نیازهای ضروری جدید با توجه به اتفاقات جاری (مانند هزینه درمان بیماری‌های غیرقابل پیشبینی) و تورم که پیش از این پیرامون آن صحبت کردیم؛ خرید قسطی این امکان را به شما می‌دهد که برای آینده‌ی کوتاه مدت، میان‌مدت و حتی بلندمدت خود چشم‌انداز بهتری داشته باشید و منابع مالی خود را با برنامه‌ریزی بهتری مدیریت کنید.

۳ . امکان‌پذیری پس‌انداز یکی دیگر از مزایا و فواید خرید قسطی این است که زمینه را برای پس‌انداز و ذخیره‌ی بخشی از سرمایه شما فراهم می‌کند. به عنوان مثال وقتی مانند فرضی که در ابتدای مقاله مطرح کردیم شما می‌دانید که مشخصا و دقیقا چه مقداری از درآمد ماهانه‌ی خود را باید برای پرداخت اقساط کنار بگذارید، اشراف بیشتری به ورودی‌ها و خروجی‌های مالی حسابتان دارید و از این رو می‌توانید مبلغی را هر ماه کنار بگذارید تا در روز مبادا، از آن استفاده کنید.

برای ثبت نام در شبکه نسیبا و خرید اقساطی وارد سایت ما شوید: www.nasiba.ir

حتما برای شما نیز پیش آمده‌ است که قصد داشته‌اید از یک فروشگاه (چه آنلاین و چه حضوری) خرید کنید اما کارت خود را فراموش کرده‌اید و یا موجودی شما کافی نبوده و یا به هر دلیلی تصمیم گرفتید نسیه خرید کنید؛ مشکلی که در این مواقع معمولا وجود دارد عدم اعتماد فروشنده‌ها به خریداران برای نسیه دادن می‌باشد. در نسیبا بر این تلاشیم تا اعتماد فروشندگان را نسبت به مشتریان جلب نماییم. (در واقع خوش‌حسابی شما را تضمین می‌کنیم.) شما نیز می‌توانید به شبکه نسیبا بپیوندید؛ برای پیوستن به نسیبا و دریافت اعتبار نسیبایی، کافی است به سایت ما مراجعه نمایید:

https://nasiba.ir

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/QT6OX