اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

سهم داروخانه های شهرستان اشکذر در مبارزه با کرونا چقدر است؟

شناسه خبر : 90513 | تاریخ انتشار : : 09 فروردین 1399 - 15:41 | ارسال توسط :

اشکذر خبر_ علی مشیری نیا ویوس کرونا از سی ام بهمن ماه سال گذشته به طور ناخوانده و ناخواسته وارد ایران شده است. با ورود این ویورس و شیوع آن؛ شهرها و استان های مختلف ایران اسلامی وضعیت فوق العاده به خود گرفت و تمام شئون زندگی ایرانیان را تحت تاثیر قرار داد و به […]

اشکذر خبر_ علی مشیری نیا ویوس کرونا از سی ام بهمن ماه سال گذشته به طور ناخوانده و ناخواسته وارد ایران شده است. با ورود این ویورس و شیوع آن؛ شهرها و استان های مختلف ایران اسلامی وضعیت فوق العاده به خود گرفت و تمام شئون زندگی ایرانیان را تحت تاثیر قرار داد و به تبع آن نظم زندگی شهروندان استان یزد و شهرستان اشکذر نیز تحت تاثیر قرار گرفت.

فارغ از زیبائی هایی هایی که اقشار مختلف مزدم بویژه مدافعان سلامت و پرستاران عزیز در این بازه زمانی به نمایش گذاشتند؛ اما آنچه بیش از هر چیز دیگر رخ عیان کرد؛ اخلاف حرفه ای است و بس. در این ایام که شاید بیشترین شباهت به دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس دارد؛ هر شهروند ایرانی به سهم خود تلاش کرد تا اخلاق را مانند دوران دفاع مقدس زندگی کند و به نحوی از انحان در دفاع از سلامتی خود و کشورش سهیم باشد.

صد البته که موضوع این یادداشت ارایه گزارش و نحوه تعامل مردم در دوران کرونا نیست که اگر مقصود این بود؛ باید جور دیگر نوشتن را آغاز میکردم. القصه اینکه در شهرستان اشکذر نیز نیروهای مردمی، زنان و مردان مومن و غیور هر یک به سهم خود در حال تلاش، ارائه خدمات و مشارکت در راستای مبارزه با کرونا ویروس هستند. اما آنچه تعجب همگان را برانگیخته است؛ نبود امکانات و یا بهتر بگویم عدم دسترسی آسان به دارو و داروخانه در تمام ساعات شبانه روز است. این مهم در حالی است که شهرستان اشکذر دارای دو داروخانه فعال است و بر غم وجود دو واحد داروخانه فعال؛ اما هیج یک از آنها خدمات شبانه روزی را ارائه نمیدهند.

این شرا ئط در حالی به شهروندان شهرستان اشکذر تحمیل شده است که به دلیل مصوبه شورای تامین شهرستان اشکذر کلیه مسیرهای ورودی به شهر زارچ که دارای داروخانه شبانه روزی است؛ مسدود شده است.

حال سوال اساسی اینجاست؛ در شرایطی که مجموعه های مختلف کشوری و لشکری درگیر مبارزه با کرونا ویروس است و شرایط روحی و روانی مردم در حالت فوق العاده قرار دارد؛ سهم داروخانه های شهرستان اشکذر در این کشاکش میان مرگ و زندگی چقدر است؟ و آیا بهتر نیست تا فرماندار محترم و تلاشگر شهرستان اشکذر، معاونت دارو و غذای دانشگاه شهید صدوقی استان یزد و مسئولین این دو داروخانه تدبیری بیاندیشند تا این مهم مرتفع گردد و آرامش روحی نسبی را به شهروندان شهرستان اشکذر در این ایام نوروزی هدیه دهند؟

نگارنده معتقد است بسیاری از مسائل و مشکلات به دور از غوغا سالاری قابل حل است و این معضل را نیز میتوان با هم اندیشی مرتفع نمود و به عنوان یک شهروند پیشنهاد شیفتی شدن این دو داروخانه را خدمت مسئولین امر ارائه میدهد. به طوریکه اگر مدیران این دو داروخانه بپذیرند به صورت شیفتی به ارائه خدمات شبانه روزی بپردازند.

ایمان دارم مردم شهرستان اشکذر مردمان خوب، نجیب و قدرشناسی هستند و در اثبات این ادعا همین بس که شهرستان اشکذر دیار «نجابت، اصالت و رافت» است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8849V

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec