• کد خبر: 92403
   منتشر کننده: امیرمحمد نوری زاده
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 تیر 1399 - 17:02
  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از روند افزایش ابتلا به کرونا تا پایان تیرماه جاری و احتمال قرارگیری استان یزد در لیست قرمز خبرداد.

  به گزارش اشکذر خبر، محمد نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، گفت: در حال حاضر شهرستان‌های تفت و میبد در وضعیت قرمز قرار دارند و یزد، اردکان، ابرکوه، مهریز نیز زرد هستند و ممکن است استان یزد در آینده نزدیک در لیست استان های با وضعیت قرمز قرار گیرد.

  او با بیان اینکه ۲۱۶بیمار با علائم کرونا در استان یزد وجود دارد، افزود: اکنون ۱۷۸ نفر مشکوک به کرونا بر روی تخت‌های عفونی و آی سی یو و ۳۸نفر در اورژانس‌های استان منتظر تعیین تکلیف هستند.

  نوری شادکام تصریح کرد: همچنان سیر ابتلا به بیماری افزایشی است و تا آخر تیرماه این روند ادامه دارد و ۳۵۰ تخت دیگر برای استان پیش بینی شده و به بیمارستان‌ها دستور داده شده تا ۱۰درصد از ظرفیت خود را برای بستری بیماران کرونایی در بخشی جداگانه اختصاص دهند.

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به اینکه علاوه بر خدمات دهی به بیماران کرونایی باید خدمات دهی به سایر بیماران را در برنامه داشته باشیم افزود: در مجموعه درمان استان در مجموع یک هزار و۹۰۰ بیمار بستری داریم.

  منبع: باشگاه خبرنگاران

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LWSDw

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *