به گزارش اشکذر نیوز، با حضور محمدعلی طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، ملك ثابت مدیركل امور حقوقی حوزه هنری، جوادیان زاده مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، كوچك زاده سرپرست حوزه هنری استان، نیكنام عضو شورای شهر یزد و هنرمندان، تولید مجموعه تلویزیونی “حانیه” به تهیه كنندگی علی مهام و نویسندگی […]

به گزارش اشکذر نیوز، با حضور محمدعلی طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، ملك ثابت مدیركل امور حقوقی حوزه هنری، جوادیان زاده مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، كوچك زاده سرپرست حوزه هنری استان، نیكنام عضو شورای شهر یزد و هنرمندان، تولید مجموعه تلویزیونی “حانیه” به تهیه كنندگی علی مهام و نویسندگی و كارگردانی سید جلال دهقانی اشكذری در یزد آغاز شد.
سریال هانیه به کارگردانی سید جلال دهقانی
دهقانی اشكذری ضمن تشكر از حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و همراهان گفت: سریال “هانیه” با موضوع انقلاب اسلامی، ملودرامی خانوادگی است كه در حوالی سال 1357 در یزد اتفاق می افتد.
وی افزود: این سریال در 13 قسمت 45 دقیقه ای در یزد تصویربرداری می شود.
این كارگردان ادامه داد: داستان “هانیه” درباره زندگی ستوانی به نام سعید است كه همراه خانواده اش به یزد منتقل می شود و در خانه سید جعفر از بازاریان انقلابی این شهر سكونت می كند. حضور ستوان در خانه این مرد انقلابی ماجراهایی را به دنبال دارد كه در 13 قسمت روایت خواهد شد.
دهقانی اشكذری افزود: جعفر دهقان، محمد كاسبی، میرطاهر مظلومی، عباس غزالی، الهام چرخنده، رزیتا غفاری، سیما خضرآبادی و… به همراه حدود 20 نفر از بازیگران یزدی در این سریال به ایفای نقش می پردازند.
نویسنده مجموعه تلویزیونی”هانیه” اظهار داشت: داستان این مجموعه بر اساس خاطرات شفاهی و مكتوب شخصیت های فعال و انقلابی شكل گرفته و برخی از شخصیت ها واقعی هستند.
وی با اشاره به این كه مدیر تصویربرداری و صدابرداری این مجموعه تلویزیونی به ترتیب بر عهده عباس عسگری و طاهر پیشوایی است اظهار امیدواری كرد این سریال برای پخش از شبكه دو سیما در زمستان امسال آماده شود.
گفتنی است: سید جلال دهقانی اشكذری سال گذشته با فیلم “خانه ای كنار ابرها” در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور یافت و موفق شد دیپلم افتخار بهترین فیلم نامه بخش نگاه نو جشنواره را از آن خود كند.
وی همچنین تله فیلم های “مسابقه”، “دویدن برای پشیمانی”، “هدیه‌ای برای آسمان” و “همه روزها” را ساخته كه تله فیلم “مسابقه” به تهیه كنندگی حوزه هنری یزد تولید شده است. حوزه هنری یزد همچنین مجری طرح فیلم “دویدن برای پشیمانی” بوده است.
منبع: پایگاه خبری حوزه هنری
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Y21HT