• کد خبر: 25138
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1392 - 22:01
  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان اشکذر:
  حفیظی سرانه مطالعه و جمعیت عضو در کتابخانه های اشکذر را در حد نامطلوبی توصیف کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی، هنوز در میان مردم شهرستان و علاقه مندان به مطالعه و تحقیق، جایگاه ویژه خود را پیدا نکرده

  به گزارش اشکذر نیوز، حفیظی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان، برپایی نمایشگاه عکس و پوستر شهدا، انتشار زندگی نامه شهیدان، نقد کتاب همپای صاعقه و برپایی نمایشگاهی از تازه های کتاب دفاع مقدس در کتابخانه های شهرستان را  از جمله فعالیت های صورت گرفته در هفته دفاع مقدس نام برد.

  در این جلسه که با حضور فرماندار اشکذر، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان و جمعی از مسئولین فرهنگی برگزار گردید، مطالبی پیرامون فرهنگ کتابخوانی و ترویج آن در بین اقشار مختلف مردم شهرستان مورد بحث قرار گرفت.

  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان در ابتدای جلسه به تشریح فعالیت های صورت گرفته توسط کتابخانه های اشکذر در شش ماهه اول سال پرداخت.

  حفیظی سرانه مطالعه و جمعیت عضو در کتابخانه های اشکذر را در حد نامطلوبی توصیف کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی، هنوز در میان مردم شهرستان و علاقه مندان به مطالعه و تحقیق، جایگاه ویژه خود را پیدا نکرده و باید این جنس گرانبها بخشی از سبد فرهنگی مردم اشکذر را به خود  اختصاص دهد.

  وی به اقدامات صورت گرفته در زمینه گسترش فرهنگ کتابخوانی در شهرستان اشاره کرد و گفت: برپایی نمایشگاه ها متعدد کتاب به مناسبت های مختلف در سطح شهرستان، برگزاری مسابقات کتابخوانی و تخصیص جایگاه های ویژه کتاب در مجموعه های فرهنگی و مساجد شهرستان از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای رشد فرهنگ کتابخوانی در بین مردم اشکذر است.

  حفیظی در پایان به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط کتابخانه های شهرستان اشکذر در هفته دفاع مقدس پرداخت و بیان کرد: برپایی نمایشگاه عکس و پوستر شهدا در کتابخانه های شهرستان، انتشار زندگی نامه شهیدان در کتابخانه های اشکذر، همکاری اداره کتابخانه های عمومی و بسیج شهرستان در جهت تشکیل حلقه های صالحین، نقد کتاب همپای صاعقه و برپایی نمایشگاهی از تازه های کتاب دفاع مقدس در کتابخانه های شهرستان از جمله فعالیت های صورت گرفته در این هفته می باشد.

  *نسیم صادق*

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/EPOHi

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *