اشکذر خبر

ستاد مدیریت بحران شهرستان اشکذر برگزار شد

شناسه خبر : 60915 | تاریخ انتشار : : 30 بهمن 1395 - 17:53 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، مدیر کل مدیریت بحران استان یزد بعد ازظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان اشکذر با بیان اینکه بحث آموزش مهمترین عنصر جهت پایین آوردن تلفات است گفت: در راستای کاهش تلفات ناشی از حوادث طبیعی آموزش لازم صورت گیرد. وی افزود: دستگاه های متولی در امر مدیریت بحران باید […]

به گزارش اشکذر خبر، مدیر کل مدیریت بحران استان یزد بعد ازظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان اشکذر با بیان اینکه بحث آموزش مهمترین عنصر جهت پایین آوردن تلفات است گفت: در راستای کاهش تلفات ناشی از حوادث طبیعی آموزش لازم صورت گیرد.
وی افزود: دستگاه های متولی در امر مدیریت بحران باید آموزش در زمینه هایی نظیر کمک‌های اولیه، اطفای حریق، مانور زلزله و مانور میدانی را مدنظر خود قرار داده تا اینکه در هنگام وقوع حادثه با کمترین تلفات از حوادث گذر نماییم .
هادی هادی نسب ضمن اشاره به اینکه درراستای مدیریت بحران باید تمام تلاش خود را نمود تصریح کرد: در استان یزد با مطالعه و ارزیابی های صورت گرفته سعی شده است تا از تمام امکانات موجود در استان در راستای مدیریت بحران استفاده گردد .
وی با بیان این که امکانات دولتی به تنهایی جوابگویی نیازهای بحرانی نخواهد بود، گفت: مشارکت با بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت سازمان مردم نهاد از دیگر برنامه‌هایی است که باید در دستور کار ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان ها قرار گیرد .
هادی نسب با اشاره به ضرورت تهیه بانک اطلاعات امکانات خصوصی و دولتی برای مواقع بحرانی گفت: پیشگیری، مقابله، بازسازی و بازتوانی چهار هدف اصلی ستاد مدیریت بحران در استان یزد است.
وی با بیان اینکه بحث بحرانی شکار لحظه ها است از راه‌اندازی شبكه مشترك ارتباط بي‌سيم اضطرار در دستگاه‌هاي امدادي استان یزد خبر داد و افزود: با توجه به دستور العمل های آن در سال های قبل در شهرستان تلاش شود تا زیرساختهای لازم جهت راه اندازی شبکه بی سیم اضطرار در این شهرستان جهت بهره برداری از آن در سال آینده فراهم شود.
مدیر کل مدیریت بحران استان یزد خاطر نشلان کرد: اين شبكه با هدف مديريت ارتباطات و سهولت و تعامل سازمان‌هاي مسئول در زمان وقوع بحران در استان راه‌اندازي شده است.
وی با اشاره به اینکه بحث بیمه یک نقطه حساس در مدیریت بحران استان هست یاد آور شد: تا کنون 50 درصد از مراجعین ما چه شهری و چه روستایی مشکل بیمه حواث آنها حل شده است که در این شهرستان هم بخش رستاق به عنوان پایلوت انتخاب که سعی ببرآن است تا بحث بیمه کل این مجموعه به عنوان یک بخش روستایی حل شود.
هادی نسب در راستا اختصاص دادن اعتبارات به دستگاه های متولی در امر مدیریت بحران تصریح کرد: دستگاه های متولی در راستای مدیریت بحران شهرستان جهت دریافت اعتبارات برای پیاده سازی طرح های بحرانی خود باید طرح های مربوطه را به ستاد مدیریت بحران استان ارسال نمایند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/UBoND

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *