• کد خبر: 86837
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: دوشنبه 11 آذر 1398 - 07:22
  گزارش خبری/ لزوم توجه جدی دادستان اشکذر به حقوق شهروندان
  مشاغل مزاحم شهری عبارت است از کلیه مشاغل و کسب وکارهایی که موجب ایجاد مزاحمت برای ساکنین شده و فعالیت آن‌ها مخالف با اصول بهداشتی و زیست محیطی باشد. طبق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری، ایجاد و تاسیس کلیه اماکن اعم از کارخانه‌ها ، کارگاه‌ها ، تعمیرگاه‌ها ، دکان‌ها و… که مخل آرامش و آسایش ساکنین باشد، ممنوع است.

  به گزارش اشکذر خبر؛ مدتی در همسایگی یکی از شهروندان اشکذری کارگاه حلاجی وجود دارد که نه تنها سر و صدای آن کارگاه بر آرامش نسبی این شهروند تاثیر گذاشته است؛ بلکه باعث ایجاد لرزش در ساختمان و بوجود آوردن رعب و وحشت نیز شده است.

  مرتضی کریمی در این زمینه میگوید: کارگاه حلاجی که در همسایگی منزل ما قرار گرفته است؛ آرامش را از ما گرفته است و نکته جالب اینکه؛ علی‌رغم پلمب چندباره این کارگاه؛ هنوز این کارگاه به روند فعالیت خود ادامه میدهد.

  وی به شکایت خود از این کارگاه حلاجی به مراجع ذی‌ربط اشاره کرد و گفت: برای بار آخر با مراجعه به شهرداری و تشکیل پرونده و ارجاع آن به دادستان شهرستان اشکذر حکم پلمپ صادر شد. اما با توجه به دستور قاضی مبنی بر کار کارشناسی و نیز درخواست شهرداری اشکذر از کارشناس بهداشت محیط کار؛ بهانه‌ای پیش آمده است برای اینکه شهرداری اشکذر اجرای این حکم را به تاخیر بیاندازد.

  این شهروند اشکذری تاکید دارد طبق قانون کارشناس بهداشت تنها نظر خود را راجع به بهداشت محیط کسب و کار و درون کارگاه اعلام نموده است؛ گفت: همین اظهار نظر غیرکارشناسانه دست مایه‌ای شده است تا اجرای این حکم منحل شود.

  کریمی در ادامه گفت: با همفکری دوستان به فرمانداری شهرستان اشکذر مراجعه و شکایت خود را نزد “درند” یکی از معاونین فرماندار مطرح نمودم و پرونده از سوی ایشان به دادگاه شهرستان اشکذر و برای بار دوم عودت داده شد؛ اما متاسفانه دادستان شهرستان اشکذر نامه کارشناس بهداشت محیط کسب و کار را از دو جهت ۱_ نامه رسمی و اداری بودنِ و ۲_ انجام کار کارشناسی شده توسط کارشناس بهداشت را دست مایه خود قرار داده است تا زمان‌ بیشتری برای ادامه کار این کارگاه مزاحم بگیرد.

  حالا باید دید که در این ماراتن این مشاغل مزاحم هستند که با توسل به نکات شبهه‌ناک قانونی و غیر قانونی موفق به ادامه فعالیت میشوند یا اینکه در این جریان شهروندان اشکذری هستند که بالاخره به آرامش نسبی که ابتدائی‌ترین حق شهروندی آنهاست میرسند؟

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/KoUF4

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *