اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
یادداشت سردبیر

ساعت به وقت همدلی و وحدت برای شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 94693 | تاریخ انتشار : : 26 مهر 1399 - 16:05 | ارسال توسط :

شهرستان اشکذر طی دو دهه اخیر با تحولات متعددی مواجه بوده است. اما انتظار این است؛ با ابلاغ مصوبه اخیر دولت تدبیر و امید توسط استاندار یزد و نیز انتصابات اخیر در مجموعه مدیریت سیاسی این شهرستان؛ آرام آرام به سمت وحدت پیش رویم.

اشکذر خبر؛ علی مشیری نیا؛ طی دو دهه اخیر شهرستان اشکذر با تحولات متعددی همراه بوده است. انتزاع شهر زارچ، الحاق بخش ندوشن (البته پس از پیگیری‌های متعدد از سوی اشکذر مبنی بر ارتقاء این منطقه به بخش)، تغییر نام این شهرستان از شهرستان صدوق به شهرستان اشکذر، انتزاع بخش ندوشن از این شهرستان، انتزاع محله موسوم به رضوانشهر و تولد شهر مجومرد و نهایتا سکون و آرامش در بین اهالی سیاست و فعالین اجتماعی این شهرستان؛ پس از دو دهه تشنج، فراز و فرود.

اما این دو دهه آنچنان راحت و آسان که نگارنده آنرا ذکر نمود و مخاطبان آنرا می‌خوانند؛ نبوده و نیست. در طول این دو دهه درگیری و نیز تشنج در این منطقه در بالاترین دوز قرار داشت تا جائیکه این پرونده در شورای تامین استان یزد به حالت ویژه در آمد و با وجود روی کار آمدن استانداران متعدد؛ قفل آن باز نشد که نشد. همین اواخر هم که شاهد عادی شدن این پرونده بودیم؛ مرهون پیگیری های مجدانه ۳ ساله محمد علی طالبی استاندار وقت یزد هستیم. (پیگیری ها و دلسوزی های استاندار یزد در رابطه با نصب تابلوهای شهرستان اشکذر و… هیچگاه فراموش شدنی نبوده و نیست؛ بویژه اینکه قرار است در ذهن نگارنده تا ابد مانا باشد).

البته شرح این مهم به اینجا ختم نمی شود و تنها یادگار این اختلافات؛ پرونده‌ای قطور از شرح کوتاهی‌ها، عقب ماندگی‌ها و فرصت‌سوزی‌هائی است که اگر نبود شرح این رنجنامه؛ می‌توانستیم جایگاه این شهرستان را در وضعیتی غیر از وضعیت موجود به تماشا بنشینیم و تنها شاهد این ادعا نزدیکی و همجواری با مرکز استان یزد است که به حق جایگاه خاصی را به اشکذر داده است.

اما به قول قدیمی ترها؛ گذشته ها گذشته…

سالجاری به نوعی سوت پایان اختلافات از سوی دولت تدبیر و امید زده شد. رضوانشهر از اشکذر انتزاع؛ شهر مجومرد متولد و نهایتا تابلوی ادارات به نام شهرستان اشکذر مزین شد. از سوئی با تدبیر استاندار یزد و فرماندار اشکذر نیروهای بومی به عنوان معاونین فرمانداری این شهرستان و بخشدار بخش مرکزی منصوب و جلسه تودیع و معارفه نیز با حضور ترحمی معاون سیاسی استاندار یزد برگزار شد.

آری ساعت دقیقا به وقت همدلی برای شهرستان اشکذر تنظیم شده است و در این میان آنچه مهم و حیاتی است نقش رسانه‌ها و فعالین حوزه اجتماعی است تا با استحکام بخشی به وضعیت ایجاد شده؛ حول محور مردم و برای مردم نقش و دین خود را نسبت به وحدت و همدلی و مردم ادا نمایند. مردمی که جز صداقت و شرافت سرمایه دیگری ندارند و خیلی کم از اتفاقات پشت پرده آگاهی دارند.

در این میان نقش فعالین حوزه رسانه؛ بیش از همگان تاثیرگذار بوده و انتظار میرود تا با تدبیر و تعقل از سوی اصحاب رسانه؛ وضع موجود را که با هزینه ای بسیار بالا به دست آمده است؛ به بهترین وجه ممکن حفظ و از آن در راستای مطالبه‌ی مطالبات به حق مردم و نیز عمران، آبادانی و توسعه شهرستان اشکذر مورد بهره برداری قرار دهند.

به یاد داشته باشیم اگر قرار باشد اتفاقی از جنس توسعه و پیشرفت برای ما حادث شود؛ این اتفاق در سایه وحدت و همدلی رخ نمائی میکند و یقینا در پرتوی توسعه و پیشرفت مجموعه شهرستان اشکذر؛ سایر مناطق نیز با رشد و شکوفائی مواجه خواهند شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/nA8Vq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec