اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
خطیب نماز جمعه اشکذر:

زمانی که از ظلم ظالمی یا اشک مظلومی، تفاوتی در ما ایجاد نشود؛ بدانیم دلیلش قساوت قلب است

شناسه خبر : 96849 | تاریخ انتشار : : 24 بهمن 1399 - 20:26 | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر، سخت ترین عقوبت را قساوت قلب بیان داشت و گفت: امام محمد باقر علیه السلام سخت ترین عقوبت را قساوت قلب می دانند؛ اگر میبینیم کسی اعتراض می کند که چرا به عنوان مظلوم یا فلان کشور مسلمان کمک می کنید؟! به خاطر قساوت قلب است.

به گزارش اشکذر خبر، امام جمعه اشکذر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به آغاز ماه مبارک رجب،این ماه را اولین ماه از سه ماه عبودیت و بندگی دانست و گفت: ماه رجب مانند ماه شعبان مقدمه ای است برای ماه مبارک رمضان، انشالله همه بتوانیم از این فرصت استغفار و توبه در این ماه را نهایت استفاده را کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان افزود: ماه رجب فرصت خوبی است برای جبران روزه های قضا و کارهای عقب افتاده، فرصت خوبی برای توبه و آمادگی برای ماه رمضان است.

وی به اعیاد ماه رجب، میلاد امام باقرالعلوم علیه السلام اشاره کرد و به روایتی از آن امام همام پرداخت و اظهار داشت: از امام باقر(ع) نقل است” یک نوع عقوبت‌های الهی وجود دارد که به‌ دل‌های مردم می‌رسد و نوع دیگری از عقوبت‌ها به ‌بدن انسان می‌رسد” که از این روایت استفاده می کنیم که بالاترین عقوبت و عذاب ، عقوبت قساوت قلب است.

طالبیان سستی در عبادت را به دلیل  عقوبت گناه دانست و خاطر نشان کرد: همه ما تجربه کرده ایم که شاید شبی بیدار باشیم و روایات زیادی میدانیم که عبادت چقدر اجر دارد ولی توفیق پیدا نمی کنیم عبادت کنیم چرا ؟ امام میگویند “سستی در عبادت به خاطر عقوبت گناه است”.

امام جمعه اشکذر، سخت ترین عقوبت را قساوت قلب بیان داشت و گفت: امام محمد باقر علیه السلام سخت ترین عقوبت را قساوت قلب می دانند؛ اگر میبینیم کسی اعتراض می کند که چرا به عنوان مظلوم یا فلان کشور مسلمان کمک می کنید ؟!به خاطر قساوت قلب است که در اثر گناه پیدا شده است و طبق روایات اگر از عذاب جهنم ، از ظلم ظالمی، از اشک مظلومی تفاوتی در ما ایجاد نمی شود؛ بدانیم به خاطر قساوت قلب است.

وی در ادامه به شهادت امام هادی علیه السلام اشاره کرد و افزود: در زمان امام هادی علیه السلام از سخت ترین زمان ها بر ائمه ماست، در این زمان متوکل عباسی حاکم بود ، اهانت به آقا امیرالمومنین علیه السلام در اوج بود، به دستور متوکل لعنه الله علیه حرم آقا سیدالشهدا علیه السلام خراب شد، آنقدر متوکل با اهل بیت علیهم السلام در دشمنی سختی بود که حتی فرزند خود او از امام علیه السلام کسب تکلیف کرد برای کشتن او!.

 

با تشکر از حجت الاسلام والمسلمین جعفری نسب

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/kmKfk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec