• کد خبر: 24662
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 3 شهریور 1392 - 22:09
  از قدیم مردم محلات مختلف اشکذر و مناطق اطراف با یکدیگر در صلح و آرامش و صفا زندگی می کردند. روابط قومی در بین آنان چنان تنیده بود که گرچه در مناطقی با نام های متفاوت زندگی می کردند اما در عمل همه خود را اعضای یک خانواده می دانستند.

  اشکذر نیوز : از قدیم مردم محلات مختلف اشکذر و مناطق اطراف با یکدیگر در صلح و آرامش و صفا زندگی می کردند. روابط قومی در بین آنان چنان تنیده بود  که گرچه در مناطقی با نام های متفاوت زندگی می کردند اما در عمل همه خود را اعضای یک خانواده می دانستند . آن روز ها اختلاف برسر نام این قسمت و آن قسمت هم نبود ، همه به سلایق هم احترام می گذاشتند ،پسوند شهر و شهرستان یا روستا و محله هم مهم  نبود .

  اما کم کم تشکیلات اداری بیشتر و بیشتر جای خود را باز کرد، کارخانجات و صنایع هم در گوشه و کنار قد علم کردند و در پی آن اختلاف های محلی آغاز شد . اول بین زارچ و اشکذر، بعد بین اشکذر و ندوشن و امروز بین اشکذر و رضوانشهر و در فکر آنم که گزینه ی بعدی کجا خواهد بود ؟

  راستی وقتی مردم اشکذر و رضوانشهر به جان هم افتادند چه کسی سود برد؟ مردمی که روزانه باهم سلام و احوال پرسی دارند ،با یکدیگر معاشرت می کنند ، حتی گاه هم خون و خویشاوندند ؛چرا برخی متحد می شوند تا نام دیگری را محو کنند ؟این خصومت ها از کجا آغاز شده ؟ کی شروع شد ؟ چرا شروع شد ؟

  از آنان که در خیابان با هم در گیر شدند می پرسم ، چه شد ؟ به دنبال چه هستیم ؟ به کجا رسیدیم ؟ چرا اختلاف ؟ مثل ما مثل دو رند است که برسر گوسفندی با هم نزاع می کنند حال آنکه  رند سومی بدون آنکه بدانندآن را دزدیده است و با پوز خندی جنگ را به نظاره نشسته و حتی گاه بینشان داوری می کند . آنچه ما برسرش می جنگیم سال هاست که رندان سومی از ما ربوده اند و برما پوزخند می زنند .

  دانه دانه آلوده ترین کارخانجات در منطقه یمان قد علم می کنند ، هوای پاکمان را به یغمامی برند ، سفره های آبی یمان را می خشکانند و ما غافل از همه چیز . این شهرستان و آن شهرستان حقوق مردممان را چون آب خوردنی ضایع می کنند و ما غافلیم . شهرستان شدیم اما کجای کاریم ؟ به ما خروس قندی دادند و دعوایمان انداختند ، خروس قندی شهرستان شدن دادند تا دل خوش باشیم و اختلاف محلی ایجاد کردند تا سرگرم با شیم و خود هرچه خواستندکردند .

  به کدام یک از حقوقمان رسیدیم ؟ از آن موقع که شهرستان شدیم تا به امروز چقدر شهرمان و مناطق اطرافمان تغییر کرده ؟ کدام امکانات اضافه شده ؟ بیمارستان؟ استخر؟ سینما ؟ فضای سبز؟ مرکز خرید ؟ مراکز فرهنگی – تفریحی ؟ مگر نه اینکه اینها امکانات اولیه ی یک شهرستان است؟ چند شهرستان را در سراسر کشور سراغ دارید که از این امکانات بی بهره باشند ؟پس از گذشت پانزده سال هنوز یک خیابان اصلی مان دو تا نشده .

  بیائید به خودمان بیائیم ، زمانی فارغ از افکار و تعصبات بیهوده به آنچه که در این سال ها رخ داده وکسانی که در پشت پرده نقش اساسی داشته اند بیندیشیم . بیائید قاعده ی بازیی که ناخواسته واردمان کردند را به نفع خودمان به هم بزنیم . امروز باید متحد باشیم تا فردا شهرستانی آباد داشته باشیم ، چه فرق می کند رضوانشهری باشیم یا اشکذری؟ فاصله ی ما تنها یک خیابان است، فاصله ای که اختلاف ها کیلومترها به آن افزوده است . بگذارید به جای اختلاف و تفرقه و جنگ و جدل ، اتحاد و صلح ودوستی را به شهرمان و نسل های بعدمان هدیه کنیم . باشد که با اتحاد مان حقوق تضییع شده یمان را باز بستانیم .

   واما عاملین اصلی این فتنه گری ها  که در لباس خدمت خیانت می کنند بداند که در پیشگاه خداوند ودر برابر مردم مسئولند و روزی باید پاسخگوی اعمال خود باشند .
  و اما یک عذرخواهی به خوانندگان عزیز:
  از آن جا که رسالت این سایت خبری انعکاس وپوشش خبرهای این شهر می باشد جادارد درپایا ن اگر خبری دراین پایگاه انتشار یافته وموجب دلخوری شخص یا اشخاصی بویژه مردم شریف وشهید پرور رضوانشهردرخصوص جریانات اخیر اتفاق افتاده دراین شهرستان شده است،صمیمانه پوزش می طلبیم.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/S6qBK

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *