اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

برگزاری همایش ملی یزد میراث جهانی با رویکرد گردشگری هفته آینده در یزد

شناسه خبر : 71321 | تاریخ انتشار : : 06 اسفند 1396 - 17:35 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرخبر، محمدرضا احمدزاده دبیر همایش ملی یزد میراث جهانی، فرصت ها و ایده های توسعه با رویکرد گردشگری از ارسال 400 ایده و 150 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: این همایش روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار می شود. احمدزاده  افزود: از مجموع ایده ها […]

به گزارش اشکذرخبر، محمدرضا احمدزاده دبیر همایش ملی یزد میراث جهانی، فرصت ها و ایده های توسعه با رویکرد گردشگری از ارسال 400 ایده و 150 مقاله به دبیرخانه همایش خبر داد و گفت: این همایش روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار می شود.

احمدزاده  افزود: از مجموع ایده ها و مقاله ها، پنج ایده و 20 مقاله به صورت شفاهی و 30 ایده و 60 مقاله به صورت پوستر ارایه و منتشر می شود.

وی هدف اصلی همایش را توجه بیشتر به بافت تاریخی شهر یزد، ایجاد زیرساخت ها، رونق گردشگری و حمایت از ایده های مطرح شده برای اجرایی کردن آنها عنوان کرد.

به گفته وی برگزاری مسابقه عکاسی موبایلی از شهر یزد و نمایشگاه یزد شناسی شامل کتاب های منتشر شده در باره این شهر را از جمله برنامه های جنبی گردهمایی است.

کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو 18 تیر ماه در چهل و یکمین نشست خود در کراکوف لهستان، با اجماع، شهر تاریخی یزد را در فهرست میراث جهانی ثبت کرد.

با توجه به غنای استان یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر فاخر آن در فهرست جهانی میراث به ثبت رسید که پیش از این باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد ثبت جهانی شد.

استان یزد 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6هزار و 500 اثر تاریخی دارد که از این تعداد تاکنون، یکهزار و 850 اثر به ثبت ملی رسیده است.

یزد در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است، به گونه ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داده است.

سال گذشته 113 هزار و 500 گردشگر خارجی یزد را به عنوان مقصد سفر خود به ایران انتخاب کردند که از این تعداد، 47 هزار و 17 نفر مربوط به 6 ماهه نخست سال 95 است.

گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی سال گذشته و 6ماهه نخست سال 96 از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی ، عرصه های بیابانی و کویری استان دیدن کردند.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/68cwf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124