به گزارش اشکذر خبر به نقل از فارس ، مهم‌ترین رویدادهای ورزشی استان یزد در هفته‌ای که گذشت بدین شرح است: -آقایی آقایان اسکواش‌باز یزدی در لیگ برتر کشور در پایان هفته اول لیگ برتر اسکواش آقایان کشور تیم یزد الیور با 9 امتیاز و تفاضل مثبت پنج در رتبه اول قرار گرفت و تیم […]

به گزارش اشکذر خبر به نقل از فارس ، مهم‌ترین رویدادهای ورزشی استان یزد در هفته‌ای که گذشت بدین شرح است:

-آقایی آقایان اسکواش‌باز یزدی در لیگ برتر کشور

در پایان هفته اول لیگ برتر اسکواش آقایان کشور تیم یزد الیور با 9 امتیاز و تفاضل مثبت پنج در رتبه اول قرار گرفت و تیم ملوان نیروی دریایی تهران با 9 امتیاز و تفاضل مثبت سه رتبه دوم را به خود اختصاص داد و اسکواش نوین یزد هم با هشت امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

هفته اول لیگ برتر اسکواش کشور با رقابت هشت تیم یزد الیور، اسکواش نوین یزد، مناطق نفت جنوب، کیش اسکواش، میرزا کوچک خان گیلان، ملوان نیروی دریایی تهران، شهرداری تبریز، اراک اسکواش در سالن اختصاصی اسکواش یزد برگزار شد.

گفتنی است هفته دوم لیگ برتر اسکواش کشور اواخر دی‌ماه به میزبانی تهران برگزار می‌شود.

-بازگشتِ دست‌خالی والیبالیست‌های اردکانی از تبریز

از هفته هفتم لیگ برتر والیبال کشور تیم خاتم اردکان در تبریز مهمان تیم شهرداری این شهر بود و با قبول شکست سه بر یک مقابل این تیم، دست‌خالی به خانه بازگشت.

نماینده استان تنها ست اول این بازی را با نتیجه 25 بر 20 به نفع خود به پایان رساند و در سه ست دیگر بازی به ترتیب با نتایج 25 بر 18، 25 بر 15 و 25 بر 23 مغلوب حریف خود شد.

والیبالیست‌های اردکانی با این شکست چهارمین هفته‌ای را سپری می‌کنند که بدون کسب امتیاز زمین‌بازی را ترک می‌کنند و تا پایان هفته هفتم لیگ برتر والیبال کشور با هشت امتیاز در رده نهم جدول دوازده تیمی این رقابت‌ها قرارگرفته‌اند.

-کپی‌برداری تیم صنایع اردکان از همشهری لیگ برتری خود

از هفته سوم لیگ دسته یک والیبال کشور تیم صنایع اردکان به قم سفر کرد و در بازی جذاب و نزدیک با نتیجه سه بر دو بازی را به تیم کریمه قم واگذار کرد.

والیبالیست‌های اردکانی در ست‌های دوم و سوم این دیدار با نتایج 25 بر 16 و 25 بر 19 پیروز میدان بودند و ست‌های اول، چهارم و پنجم بازی را با نتایج 25 بر 23، 27 بر 25 و 15 بر 13 به حریف خود واگذار کردند.

نماینده استان تا پایان هفته سوم این رقابت‌ها با هفت امتیاز رده دوم جدول هشت تیمی گروه دو لیگ دسته یک والیبال کشور را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است تیم خاتم اردکان دیگر نماینده شهرستان اردکان در هفته هفتم لیگ برتر والیبال کشور مقابل تیم شهرداری تبریز با شکست سه بر یک زمین‌بازی را ترک کرده است.

-سومی پیشکسوت دوچرخه‌سوار یزدی در مسابقات کشوری

وحید دهقانی زاده رکاب‌زن پیشکسوت یزدی موفق شد در رشته تایم تریل انفرادی مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی پیشکسوتان کشور در جایگاه سوم قرار گیرد و مدال برنز را از آن خود کند.

مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی پیشکسوتان کشور یکشنبه 21 آبان با رقابت 180 رکاب‌زن از 30 استان در دو رشته تایم تریل انفرادی و رشته استقامت جاده در فاز دو پارک چیتگر برگزار شد.

-هفته نهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان یزد جام شهدا با پنج دیدار برگزار شد که نتایج این هفته از رقابت‌ها بدین شرح است:

آدران یزد 1 – 2 آریا یزد

مهربد میبد 3 – 3 میرک کیش مهریز

فرانتک اشکذر صفر – صفر سرخ پوشان یزد

دارالقرآن ابرکوه 2 – 1 پاس خاتم

تندیس زارچ صفر – 2 ابومسلم یزد

-توقف امیدهای نوین فولاد یزد مقابل گل گهر سیرجان

در هفته اول لیگ دسته اول امیدهای فوتبال کشور تیم نوین فولاد یزد در دیداری خانگی از تیم گل گهر سیرجان پذیرایی کرد که در 90 دقیقه بازی گلی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و دو تیم با رضایت به‌تساوی بدون گل زمین ورزشگاه شهید پاک‌نژاد یزد را ترک کردند.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، بازیکنان و کادر فنی تیم‌های نوین فولاد یزد و گل گهر سیرجان به یاد جان‌باختگان زلزله اخیر استان کرمانشاه به قرائت فاتحه پرداختند.

امیدهای نوین فولاد یزد در گروه اول لیگ دسته اول امیدهای فوتبال کشور با تیم‌های فجر شهید سپاسی شیراز، پارس جنوبی جم بوشهر، برق شیراز، ایرانجوان بوشهر و گل گهر سیرجان هم‌گروه است.

– پیروزی نوجوانان یزدی در هفته اول لیگ برتر فوتبال کشور

از هفته اول لیگ برتر فوتبال نوجوانان کشور دو تیم نوین فولاد یزد و البدر بندر کنگ در کناره سواحل خلیج‌فارس به مصاف یکدیگر رفتند که نماینده استان موفق شد با نتیجه سه بر یک تیم بندر کنگی را شکست دهد و اولین پیروزی خود را در ورزشگاه اختصاصی این تیم جشن بگیرد.

-نونهالان یزدی در بازی پرگل تیم ذوب‌آهن اصفهان را شکست دادند.

نماینده استان در هفته پنجم لیگ برتر نونهالان کشور تیم ذوب‌آهن اصفهان را با نتیجه پرگل سه بر دو در ورزشگاه شهید پاک‌نژاد یزد شکست داد.

گل‌های تیم نوین فولاد یزد را در این دیدار هادی اسماعیلی، علیرضا بحرانی و شعیا عزیزی به ثمر رساندند و دو گل تیم مهمان را نیز سبحان نادری و پویا صفری به ثمر رساندند.

– اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری مدارک مربیگری مربی جوان یزدی را صادر کرد.

اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری پس از طی شدن مراحل اداری مدارک مربیگری درجه‌یک و دو دوچرخه‌سواری سید معزالدین سید رضایی خورمیزی را صادر و به فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران تحویل داده است.

گفتنی است در چارت مربیگری اتحادیه جهانی درجه‌های مربیگری یک، دو و دیپلم تعریف‌شده است.

– دعوت از دو فوتبالیست یزدی به اردوی تیم ملی فوتبال ناشنوایان کشور

فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان کشور در نامه‌ای سید امین دهقان و مصطفی بندر آبادی را به دومین اردوی ارزیابی و انتخابی تیم ملی فوتبال فراخواند.

این اردو از بیست و هشتم آبان در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون ناشنوایان آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه می‌یابد.

گفتنی است ملی پوشان خود را برای حضور در چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا 2018 کره جنوبی خود را آماده می‌کنند.

– تکواندوکار خوش آتیه یزدی با درخشش در اردوی انتخابی تیم ملی تکواندو در لیست نهایی تیم ملی ایران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، اردوی انتخابی تیم ملی تکواندو سبک هیانگ (ITF) با حضور 80 تکواندوکار در دو رده سنی جوانان و بزرگ‌سالان به میزبانی تهران برگزار شد که محمد اکبر نژاد تکواندوکار یزدی موفق شد با درخشش در وزن 51- کیلوگرم رده سنی جوانان در بین 28 تکواندوکار انتخابی تیم ملی قرار گیرد.

– دعوت از پینگ‌پنگ باز یزدی به اردوی نهایی تیم ملی تنیس روی میز جانبازان و معلولان

مهدی هاتفی پینگ‌پنگ باز خوش آتیه یزدی که در اولین مرحله از تمرینات تیم ملی تنیس روی میز جوانان از چهارم آبان تا دهم آبان حضور یافته بود با جلب نظر مربیان تیم ملی به اردوی نهایی تیم ملی تنیس روی میز جانبازان و معلولان نیز دعوت شد.

ملی پوشان پس از پایان این اردو آماده‌سازی به بازی‌های پاراآسیایی جوانان که از هفدهم آذرماه به میزبانی امارات برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

– موفقیت دو تکواندوکار یزدی در کسب دان 6 تکواندو

در پایان آزمون دان 6 فدراسیون تکواندو علی میرزاییان و سید احسان سجادیه دو تکواندوکار یزدی با موفقیت این آزمون را پشت سر گذاشتند و دان 6 تکواندو را به دست آوردند.

آزمون دان ۶ روز جمعه بیست و ششم آبان با حضور ۵۰ تکواندوکار از سراسر کشور در خانه تکواندو فدراسیون در تهران برگزار شد.

-پایان کلاس مربیان کاراته کشور در یزد

کلاس دانش‌افزایی مربیگری ویژه بانوان و آقایان با تدریس سه مدرس از فدراسیون کاراته با حضور 140 مربی از چهار استان یزد، کرمان، خراسان جنوبی و اصفهان به میزبانی یزد برگزار شد.

در این دوره یک‌روزه مربیان به‌صورت تئوری و عملی با جدیدترین مباحث علمی و ورزشی سبک‌های کنترلی و آزاد کاراته آشنا شدند.

-میزبانی اردکان از بیست و سومین دوره مسابقات بین‌المللی زیبایی اسب عرب ایران

بیست و سومین دوره مسابقات بین‌المللی زیبایی اسب عرب ایران در رده اسب‌های خالص ایرانی و اسب‌های خون خارجی (ایکاهو) از هشتم آذرماه در مجموعه ورزشی آزادی اردکان آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه می‌یابد.

-میزبانی یزد از مسابقات واترپلو پسران کشور

با اعلام کمیته فنی واترپلو فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو کشور مسابقات واترپلو پسران کشور جام شهید باروت کوب زاده در رده سنی 15 – 16 سال به میزبانی یزد برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها از چهاردهم آذر در استخر عدالت یزد آغاز می‌شود و تا هجدهم آذر ادامه می‌یابد.

-جوان آینده دار فوتبال ساحلی استان پای خود را به تیغ جراحان سپرد.

عمل جراحی علی طالبی بازیکن جوان و آینده دار فوتبال ساحلی استان که از ناحیه رباط صلیبی دچار آسیب‌دیدگی شده بود به مدت چهار ساعت به طول انجامید و خوشبختانه حال عمومی وی مساعد گزارش‌شده است.

گفتنی است علی طالبی بازیکن جوان و آینده دار تیم ایفا اردکان سابقه چند دوره دعوت به اردوی تیم ملی ب ایران و قهرمانی در لیگ برتر جوانان فوتبال ساحلی کشور با تیم مقاومت گلساپوش یزد را در کارنامه خود دارد.

-با گروه‌بندی تیم‌های حاضر در لیگ برتر نوجوانان و جوانان والیبال کشور رقبای نمایندگان استان در این مسابقات مشخص شدند.

نوجوانان والیبالیست خاتم اردکان در گروه یک لیگ برتر والیبال نوجوانان کشور با تیم‌های پیکان تهران، کاله مازندران، سایپا تهران، شهرداری تبریز و رعد پدافند کاشان هم‌گروه شدند.

لیگ برتر والیبال نوجوانان کشور با حضور 12 تیم در نیمه نخست آذرماه کار خود را آغاز می‌کند.

جوانان والیبالیست خاتم اردکان هم رقبای خود را شناختند و در گروه دوم لیگ برتر والیبال جوانان کشور با تیم‌های سارویه ساری، شهرداری ارومیه، سایپا تهران، هاوش گنبد و شمس تهران هم‌گروه شدند.

با اعلام فدراسیون والیبال رقابت‌های لیگ برتر جوانان کشور با حضور 12 تیم در نیمه دوم آذرماه کلید می‌خورد.

-معرفی نونهالان برتر شمشیربازی اردکان

پایان جشنواره شمشیربازی نونهالان پسر شهرستان اردکان گرامیداشت هفته دانش‌آموز ایلیا وکیلی بر سکوی قهرمانی ایستاد، حامد عسکری نائب قهرمان شد و جایگاه سوم مشترک به حسام‌الدین برخورداری و امیررضا اقبال تعلق گرفت.

جشنواره شمشیربازی نونهالان پسر شهرستان اردکان به مدت یک روز در سالن ایفا مجموعه ورزشی آزادی این شهرستان برگزار شد.

-آغاز فعالیت مربی سرشناس تنیس روی میز چینی در اردکان

لی یان لین مربی باتجربه چینی که به‌تازگی دوره یک‌ماهه آموزش و استعدادیابی آینده‌سازان بافقی را به اتمام رسانده است برای برگزاری دوره‌های آموزشی و شناسایی استعدادهای برتر تنیس روی میز اردکان به این شهرستان سفرکرده است.

لی یان لین مربی سابقه مربیگری تیم ملی جوانان چین در مسابقات قهرمانی جهان در کشور اتریش و مسابقات آسیایی را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر به‌عنوان مربی کمپ بین‌المللی ژندینک چین در حال فعالیت است.

-برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت‌رئیسه هیئت ووشو استان با حضور رئیس فدراسیون ووشو

حبیب فتوحی سرپرست هیئت ووشو استان در جلسه شورای فنی این هیئت گفت: مجمع انتخاباتی هیئت ووشو استان روز سی‌ام آبان ماه و با حضور دکتر مهدی علی نژاد ریاست فدراسیون ووشو در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6qv3K