اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

روستاهای شمسی و ابراهیم آباد رستاق در صدر روستاهای دوستدار کتاب استان

شناسه خبر : 47392 | تاریخ انتشار : : 17 آذر 1394 - 19:24 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، دوشنبه شب طی مراسمی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر امور روستایی استانداری یزد، آیین تجلیل از خادمان نشر کتاب و روستاهای برگزیده دوستدار کتاب استان یزد در تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. در این مراسم روستاهای شمسی و ابراهیم […]

به گزارش اشکذر نیوز، دوشنبه شب طی مراسمی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر امور روستایی استانداری یزد، آیین تجلیل از خادمان نشر کتاب و روستاهای برگزیده دوستدار کتاب استان یزد در تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در این مراسم روستاهای شمسی و ابراهیم آباد رستاق از شهرستان اشکذر، رشکوئیه تفت، چاهک و کرخنگان خاتم، رییس آباد ابرکوه، مهرآباد مببد، میرک آباد مهریز، آسفیج بهاباد، مزرعه نو اردکان و قطرم بافق بعنوان روستاهای دوستدار کتاب معرفی و از دهیاران و مسوولان انها تجلیل شد.
در سال جاری70روستای استان 208 طرح را به دبیرخانه جشنواره روستای دوستدار کتاب استان ارسال کردند که در این میان روستاهای شهرستان اشکذر رتبه برتر این جشنواره را به خود اختصاص دادند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال گذشته با هدف گسترش عدالت و توسعه فرهنگی در روستاهای کشور، حمایت از اقدامات انجام شده و پیشنهادهای نو و ابتکاری در حوزه كتاب و كتابخواني و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب، اقدام به برگزاری جشنواره «جشنواره روستاهای دوستدار کتاب» نموده است. سال گذشته در جشنواره نخست روستاهای دوستدار کتاب، ٦٢١ روستا شرکت داشتند و روستای ابراهیم آباد رستاق از شهرستان اشکذر به دلیل ارائه طرحهای ابتکاری در حوزه کتاب به عنوان یکی از 10روستای برگزیده کشور در جشنواره روستای دوستدار کتاب معرفی شد.
خوشبختانه طی یک سال گذشته شاهد برگزاری رخداد های خوبی در حوزه کتابخوانی در سطح برخی روستاهای شهرستان اشکذر بودیم که به عنوان نمونه می توان به برگزاری مسابقات کتابخوانی، برپایی نمایشگاه کتاب، نمایشنامه خوانی و همچنین اجرای طرح های ابتکاری از قبیل “چرا کتاب می خوانیم”، “میرزای آبادی”، “کلاس شب های زندگی”،”نشست های معرفی کتاب” و …. اشاره نمود.
با این حال در برخی از روستاها نیاز مبرم به فعالیت در این حوزه محسوس بوده و لازم است با تلاش جدی تر فعالان فرهنگی و مسئولین این روستا ها شاهد ارتقای سطح کیفی و کمی مطالعه و ارتقای جایگاه روستاهای شهرستان در استان و کشور باشیم.

watermarked-CAM00008  watermarked-photo_2015-11-30_12-40-48 watermarked-photo_2015-12-08_09-49-43 watermarked-photo_2015-12-08_09-49-47 watermarked-photo_2015-12-08_09-50-36watermarked-CAM00017

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/O94Q2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124