امام جمعه اشکذر تصریح کرد: امام خمینی ره روز جهانی قدس را از این رو نام گذاری کرد که ملت مسلمان یادشان نرود دشمن ترین دشمنان آنها صهیونیست ها هستند.

به گزارش اشکذر خبر، حجت الاسلام والمسلمین طالبیان در خطبه های این هفته نماز جمعه اشکذر به  روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: حضرت امام خمینی ره بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بعضی از فرمان‌هایی را صادر کردند که هرچه از زمان آن می‌گذرد بر ارزش آن اضافه می‌شود و بیشتر می‌شود و نگاه عمیق آن امام راحل بزرگوار بیشتر مورد یقین انسان قرار می‌گیرد.

امام جمعه اشکذر به اهداف فرمان امام خمینی ره مبنی بر ایجاد روز جهانی قدس اشاره کرد و عنوان کرد: یکی از آثار این بود که به همه اهل ایمان و مسلمانان در سراسر جهان توصیه کردند جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس در هرکجای دنیا که هستند از خانه هایتان بیرون آیید و انزجار و نفرت خود را از استکبار و صهیونیست اعلام کنید و از مردم فلسطین حمایت کنید.

وی ادامه داد: یکی از اثار مهمی که امام راحل ره جلوی پای ما قرار داده اند این بود که مسلمانان برای همیشه و هرساله بیاد مردم مظلوم فلسطین باشند و بیاد مراکز مقدسی که تحت سلطه استکبار جهانی و صهیونیستی است باشیم قضیه فلسطین مورد غفلت قرار نگرفت.

طالبیان تصریح کرد: امام خمینی ره روز جهانی قدس را از این رو نام گذاری کرد که ملت مسلمان یادشان نرود دشمن ترین دشمنان آنها صهیونیست ها هستند و شما این حقیقت را میدانید که هیچ قوم و مردمی در نقاط مختلف جهان نیست الا صهیونیست ها و یهودیت ها که چه جفا و ظلم هایی در حق مردم نکرده اند.

وی اظهار کرد: از زمان پیغمبر اسلام ص تا اکنون از ضربه زدن مشرکان به پیامبر از شرکت در جنگ با او تا پیمان شکنی های آنها تا زمان خودمان شما تاریخ را ورق بزنید می‌بینید که اینها همه وقت مشغول ظلم و جنایت بوده اند و خواهند بود و شاید در همین راستا باشد بیشترین قومی که در قرآن یاد شده است و از آنها با ظالمین و فاسقین و‌… نامیده شده همین گروه تبهکار و جنایتکار و کودک کش و لجوج صهیونیست و یهودیت است و سردمدار ظلم و جنایت و یا حامی و پشتیبان آن هستند.

امام جمعه اشکذر به حدیثی از امام علی علیه السلام اشاره کرد و افزود: این کلام حکیمانه امام علیه السلام در بسیارى از مسائل اجتماعى زندگى و درباره ملتها راهگشاست؛ هرگاه ببینیم کسى با دشمن مسلمانان دوستى مى کند باید بدانیم او هم دشمن مسلمانان است، هر چند به ظاهر ادعاى دوستى مى کند. همچنین اگر با دوستان ما دشمنى مى کند بدانیم او دشمن ما نیز هست، هرچند ظاهرا خود را در لباس دوستان ما درآورده است و به این ترتیب بسیارى از روابط سیاسى و اجتماعى را مى توان حل کرد و پیش بینى هاى لازم را درباره موضع گیرى در مقابل اشخاص و گروهها و کشورها داشت.

طالبان ادامه دادک پس گروه اول دشمنان دولت و ملت و کشور ایران آمریکا هستند و دوم آن کسانی که دشمن دوستان ما هستند و سوم دوست دشمنان ما اینها دشمنان واقعی ما هستند و باید بدانیم می‌توانیم با قدرت و اتکا به ملت و مردم غیور ایران و آگاهی آنها اسرائیل جنایتکار را در حد خودمان به پایین کشیدیم و خواهیم کشید و روزی در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند.

امام جمعه محترم اشکذر در خطبه دوم نمازجمعه فرارسیدن روز جهانی کار و کارگر و همچنین روز بزرگداشت مقام والای معلم و شهادت استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و تبریک گفت.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mcTY9