• کد خبر: 34903
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 22 آذر 1393 - 06:57
  امام جمعه يزد:
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد با اشاره به پياده روي مردم در روز اربعين و اتفاقات جالبي كه در اين مسير رخ مي دهد، گفت: روحيه عشق به امام حسين (ع) بايد هميشه در مردم ايران زنده بماند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از  مهر، آيت الله محمدرضا ناصري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه يزد با بيان اينكه در پياده روي هاي كربلا، مردم دار و ندار خود را در اختيار زائران امام حسين (ع) قرار داده اند، اظهار داشت: اين نشان از عشق شيعيان به امام حسين (ع) دارد و اين روحيه عشق و ارادت بايد در ميان ايرانيان و شيعيان جهان براي هميشه حفظ شود.

  وي با اشاره به فرا رسيدن اربعين حسيني عنوان كرد: در روايات بسياري در مورد بزرگداشت روز اربعين سفارشهاي بسياري شده است زيرا بزرگذاشت اربعين دنباله حركت حضرت زينب (س) و امام سجاد (ع) در افشاگري عليه دشمنان امام حسين (ع) بود.

  امام جمعه يزد حركت حضرت زينب (س) و خطبه خواني و افشاگري ايشان در واقع خط بطلاني بر روي همه چيزهايي بود كه يزيديان مي خواستند در ذهن و جان مردم جا بياندازند.

  وي ادامه داد: دشمنان آن زمان اجازه ندادند امام حسين (ع) به كوفه بيايند زيرا مي دانستند كه اگر ايشان به كوفه بيايند، مردم به او خواهند گرويد و به خيال خودشان با مقابله با امام حسين (ع) و ياران و اهل بيت ايشان، كار را در كربلا تمام كردند.

  ناصري تصريح كرد: اگر امام سجاد (ع) و حضرت زينب (س) نبودند، همه ارزشها زير پا له مي شد و امام حسين (ع) را فردي گناهكار و بيعت شكن با خليفه معرفي مي كردند اما حضرت زينب (س) كه پرورش يافته حضرت علي (ع) بود، با صبر و تحمل اين مصيبت، ۴۰ روز خطبه خواني و مسائل كربلا را برملا كرد به نحوي كه بسيار از افرادي كه با امام حسين (ع) جنگيده بودند، ديوانه شده و سر به صحرا گذاشتند.

  وي عنوان كرد: حركت حضرت زينب (س) نشان داد كه حق و حقيقت و نهضت حسيني را هميشه بايد گفت تا در همه زمانها باقي بماند و نبايد اجازه دهيم چراغ ايمان الهي خاموش شود زيرا عده اي مي خواهند اين اتفاق رخ دهد و در اين راه بسياري از شيعيان را نيز به شهادت رسانده اند.

  امام جمعه يزد خاطرنشان كرد: امام حسين (ع) هر حركتي را شروع كرد، دنباله حركت پيامبر (ص) و خواسته و خدا و رسول خدا بود و به همين دليل است كه جلسه گرفتن، مصيبت خواند و گريه كردن بر امام حسين (ع) تا اين اندازه اجر و ثواب دارد.

  وي ادامه داد: مقاومت، امر به معروف و نهي از منكر و رساندن اسلام به ديگران، جان دادن در راه اسلام و جاري كردن خوبيها در جامعه، همه و همه از پيام هاي عاشورا است و اين پيام نبايد فراموش شود.

  ناصري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نزديك شدن ايام شهادت دكتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه هاي ما بايد دانشگاه اسلامي و انسان ساز باشد و بايد با تقويت ارتباط حوزه و دانشگاه، اهداف زندگي انسان متعالي تر شود و هويت و تدين در ميان جوانان و خانواده ها ترويج يابد.

  امام جمعه يزد عنوان كرد: متاسفانه ديديم كه در روز دانشجو، همه افرادي كه به سخنراني براي دانشجويان پرداختند، اكثرا سخنراني هاي سياسي انجام دادند و يك نفر نبود كه دانشجويان را به سمت كارهاي نيك، انس با خدا، تقوي و … هدايت كند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WaGw2

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *