• کد خبر: 26072
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 1 آذر 1392 - 19:47
  امام جمعه اشکذر:
  حجت الاسلام طالبیان در تذکری خطاب به روحانیون و واعضانی که در مجالس مختلف مذهبی، به خصوص ایام محرم به روضه خوانی و بیان قصص واقعه کربلا می پردازند گفت: همه تلاش کنند در منبر ها و مجالس خود مقتل ها و قصص را به استناد بیان کنند و قبل از بیان خطابه در مورد موضوع بحث و مقتل خوانی های خود، به منابع معتبر مراجعه کنند.

  به گزارش اشکذر نیوز، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه  با بیان اینکه ۵ آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در سال ۵۸ به فرمان امام راحل است، گفت: امروز هر چه که داریم به برکت بسیج است.

  حجت الاسلام والمسلمین طالبیان با بیان اینکه انقلاب مرهون خدمات بسیج است، تصریح کرد: بسیج در دوره‌های مختلف ارزش‌های بسیاری را برای نظام و کشور خلق کرده است.

  وی با اشاره به اینکه بسیج یعنی هسته‌ای از توده‌های مردم که همه چیز آنها وصل به خداوند متعال است، خاطرنشان کرد: بسیج مکتب شاهدان و گمنامان است.

  طالبیان با بیان اینکه بسیج برگرفته از مکتب عاشوراست و ملت به پشتوانه بسیج است که دست رد به سینه ابرقدرت‌ها می‌زند، افزود: دشمنان به دنبال تضعیف مقاومت هستند.

  حجت الاسلام طالبیان با اشاره به اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری مذاکره‌ کنندگان فرزندان این نظام هستند، تصریح کرد: مذاکره‌ کنندگان بیانات مقام معظم رهبری را سرلوحه قرار داده‌اند.

  وی با بیان اینکه آمریکا و فرانسه منطق مذاکره ندارند و در مذاکره و توافق سنگ‌اندازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری شاخص‌هایی را برای آمریکایی‌ها و غرب بیان کردند که این شاخص‌ها و معیارها در نظر ایشان ویژگی‌های آمریکا را فریبکاری، برتری‌طلبی و توسل به خشونت و خود بزرگ‌بینی می‌دانند.

  خطیب جمعه اشکذر افزود: آمریکایی‌ها خودشان را مالک دنیا و ولی امر مردم جهان می‌دانند.

  طالبیان ادامه داد: بشر واقعی از نظر آمریکایی ها و مستکبران جهان کسی است که حافظ منافع آن ها باشد و از فرمایشات مستکبرانه آن ها پیروی کند.

  امام جمعه اشکذر با اشاره به این که در روزهای اخیر مراجعاتی به ایشان و روحانیون شهرستان  شده است و مردم از بیان برخی قصص و مقتل خوانی های نادرست و نامعتبر در مجالس گله مند شده اند مطالبی را متذکر شد.

  وی در تذکری خطاب به روحانیون و وکسانی که در مجالس مختلف مذهبی و به خصوص ایام محرم به روضه خوانی و بیان قصص تاریخی واقعه کربلا می پردازند گفت: روحانیون و وعاظ محترم دقت کنند که در بیان روضه خوانی ها و مرثیه سرایی ها و بیان قصص به مستندات توجه لازم را داشته باشند و بدون سند روایت، حدیث و قصه ای را بیان نکنند.

  وی در این رابطه افزود: اگر کسی قدرت تشخیص صحت قصص را دارد آن ها را نقل کند وگرنه کسانی که خودشان تخصص لازم را در تفکیک درست و نادرست روایات و قدرت تشخیص صحت و سلامت قصص را ندارند، باید قبل از بیان آن برای مردم به متخصص امر رجوع و از صحت مطلب خود آگاه شوند.

  طالبیان در پایان ضمن تشکر از همه کسانی که در راه تبلیغ دین تلاش می کنند خاطر نشان کرد:همه تلاش کنند در منبر ها و مجالس خود مقتل ها و قصص را به استناد بیان کنند و قبل از بیان خطابه در مورد موضوع بحث و مقتل خوانی های خود به منابع معتبر مراجعه کنند.
  *نسیم صادق*

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jHB8q

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *