اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

رفع معضل فاضلاب صنعتی صنایع شهرستان اشکذر نیازمند عزم استانی/ پلمپ ۳ واحد کارتن سازی در سال گذشته

شناسه خبر : 91891 | تاریخ انتشار : : 18 خرداد 1399 - 0:52 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، نیره پورملایی مدیرکل سازمان محیط زیست استان یزد در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات یزد با بیان اینکه توسعه نباید به قیمت از بین رفتن امکانات نسل آینده باشد اظهار داشت: توسعه پایدار بدون در نظر گرفتن محیط زیست و منابع و امکانات آیندگان هیچ معنی ندارد. وی با اشاره به […]

به گزارش اشکذر خبر، نیره پورملایی مدیرکل سازمان محیط زیست استان یزد در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات یزد با بیان اینکه توسعه نباید به قیمت از بین رفتن امکانات نسل آینده باشد اظهار داشت: توسعه پایدار بدون در نظر گرفتن محیط زیست و منابع و امکانات آیندگان هیچ معنی ندارد.

وی با اشاره به اقدامات نظارتی و پایش‌های روزانه و شبانه کارشناسان محیط زیست استان از واحدهای آلاینده در سطح استان، گفت: اتفاقات خوبی در حوزه واحدهای فولادی شهرستان اشکذر رقم خورده به نحوی که ۹۰ درصد این واحدها خود را ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی می‌دانند ولی آلودگی ۱۰ درصد باقیمانده همچنان موجب گلایه و شکایت مردم است که امیدواریم با اهتمام صاحبان صنایع به رعایت موازین زیست محیطی هیچگاه شاهد تعطیلی و توقف فعالیت آنها نباشیم.

نصب دستگاه پایش کیفی هوا در صورت انجام مسئولیت اجتماعی صنایع اشکذر

مدیرکل محیط زیست استان یزد در پاسخ به سوال مدیرمسئول اشکذر خبر در مورد نصب دستگاه سنجش آلودگی هوا، بیان کرد: در مورد دستگاه پایش کیفی هوا می توانیم از مسئولیت های اجتماعی صنایع مستقر در شهرک فولاد استفاده کنیم و مردم را از این ایستگاه برخودار کنیم که در دستور کار قرار دارد.

پورملائی همچنین در پاسخ به رها شدن زباله ها و آب فاضلاب صنایع و کشتارگاه­ها به صورت غیرمجاز در جاده طبس، افزود: قانون مدیریت پسماند  تولید کننده را موظف به مدیریت و پرداخت هزینه¬های مرتبط با آن کرده است ولی بعضا شاهد هستیم این فاضلاب¬ها به صورت غیرمجاز در محیط اطراف تخلیه می شوند و معضلات زیادی را در آینده گریبان گیر خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به ارائه طرحی از سوی کارگروه مدیریت پسماند استان مبنی بر واگذاری مدیریت فاضلاب ها به بخش خصوصی ، تاکید کرد: این موضوع نیازمند عزم استانی دارد و در این طرح محلی برای سایت دفن فاضلاب های صنعتی همراه با تصفیه خانه باید راه اندازی شود که می تواند کمک زیادی برای رفع این معضل کند.

اذعان به گلایه مندی متعدد مردم اشکذر از بوی نامطبوع و فاضلاب واحدهای کارتن سازی

این مقام مسئول در حوزه محیط زیست استان همچنین با اذعان به گلایه مندی متعدد مردم اشکذر، رضوانشهر و سایر مناطق شهری و روستایی از بوی نامطبوع و فاضلاب واحدهای کارتن سازی، تصریح کرد: در سال گذشته ۳ واحد پلمپ شدند و ۳ واحد  سیستمهای تصفیه فاضلاب مناسبی را نصب کردندکه نتایج خوبی را در آزمایشات کنترلی ما کسب کردند ولی هوز برخی از این واحدها بوی نامطبوعشان پا برجا هست و همین طور تخلیه فاضلاب غیر مجاز برخی از واحدها در عرصه ها به این بوی نامطبوع می افزاید.

https://ashkezarnews.ir/wp-content/uploads/2019/01/rps%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B1%DB%B0%DB%B2_%DB%B0%DB%B1%DB%B3%DB%B3%DB%B2%DB%B1.jpg

پورملائی  ادامه داد:  با توجه به این که تعطیلی کامل برخی از واحدها  امکانپذیر نیود این واحدها ملزم شدند تا  در شیفت شب تولیدشان را کاهش دهند و استانداردهای زیست محیطی را مهلت معین اعمال کنند که در غیر این صورت به مقامات قضایی معرفی خواهند شد.

وی به آلودگی و ایجاد بوی نامطبوع از سوی دو واحد کود شیمیایی مستقر در این منطقه اشاره و بیان کرد: یکی از واحدها در سال گذشته پلمپ شد اقداماتی در این راستا انجام داد که تا ۷۰ درصد موثر بود ولی بعد از ان موثر نبود که باید اقداماتی تکمیلی انجام شود

پورملائی در ارتباط با معدن دره زرشک یزد گفت: با قاطعیت تاکید می‌کنم که این معدن تاکنون هیچ‌گونه مجوزی از اداره کل محیط زیست استان یزد نگرفته است.

مدیرکل محیط زیست استان یزد ادامه داد: این طرح مشمول ارزیابی اثرات زیست محیطی است و از سال ۸۸ تاکنون این موضوع در دست اقدام بوده و از دیگاه سازمان محیط زیست، نتایج مطالعات بررسی تاثیرگذاری بر منابع آبی از سوی وزارت نیرو اعلام شود و پس از آن تصمیم‌گیری انجام شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vYZ8f

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec