• کد خبر: 25989
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 26 آبان 1392 - 17:56
  جوکار نماینده اشکذر و یزد در مجلس:
  محمد صالح جوکار تاکید کرد: برای رفع مشکلات دانشگاه علم و هنر اشکذر باید به دنبال رشته هایی رفت که از جذابیت لازم برخوردار باشند، که آن نیز به یک باز نگری کلی در رشته های این دانشگاه نیاز دارد و باید این رشته ها را ایجاد کرد.

  به گزارش اشکذر نیوز، نماینده مردم یزد و اشکذر در شورای اسلامی در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات و مسائل دانشگاه علم و هنر اشکذر در محل دفتر امام جمعه اشکذر برگزار گردیده بود حضور یافت.

  در ابتدای جلسه دکتر اسعدی معاونت آموزش دانشگاه علم و هنر استان یزد که به نمایندگی از ریاست دانشگاه علم و هنر استان در جلسه حضور یافته بودند، ضمن ارائه گزارشاتی از روند اجرایی دانشگاه علم و هنر به تشریح آمار و ارقام تعداد جذب دانشجو در شعب علم و هنر یزد پرداخت.

  نشست جوکار و امام جمعه جلسه
  در ادامه جلسه رئیس دانشگاه علم و هنر اشکذر ایجاد رشته های تحصیلی جدید و مورد نیاز استان به خصوص در شاخه کارشناسی ارشد را از نیاز های دانشگاه علم و هنر اشکذر نام برد و خواهان پیگیری های لازم در این خصوص شد.

  در ادامه محمد صالح جوکار ضمن تقدیر و تشکر از حضور فرماندار و شورای شهر اشکذر و همچنین ریاست دانشگاه علم و هنر اشکذر بابت پیگیری مسائل این دانشگاه، مشکلات به وجود آمده در سطح دانشگاه های کشور را در چند سطح ارزیابی کرد.

  جوکار توسعه دانشگاه ها را بدون توجه به زیر ساخت ها و نیازهای جامعه ارزیابی کرد و افزود: توسعه دانشگاه ها و فضاهای علمی کشور بیشتر با توجه به مسائل و شرایط زمانی شکل گرفت.

  جوکار پایین آمدن سطح ورودی دانشجویان به دانشگاه های کشور را عامل بعدی افول بعضی دانشگاه ها قلمداد کرد و بیان داشت: آمار جمعیت جوان کشور نسبت به سال های گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بوده و این کاهش نیز طبیعتا بر دانشگاه ها نیز تاثیر گذار خواهد بود.

  وی نبود شغل برای دانشجویان فارغ التحصیل را آفت بعدی دانشگاه ها برشمرد و خاطر نشان کرد: دانشگاه های ما امروز نیروی انسانی مورد نیاز جامعه را تامین نمی کنند.

  جوکار ادامه داد: متاسفانه دانشگاه های ما رشته هایی را در دانشگاه های خود تاسیس می کنند که این رشته ها و فارغ التحصیلان آن هیچ کدام از نیاز های جامعه را تامین نمی کنند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این نکته که استان یزد جزو قطب های صنعتی کشور به شمار می رود گفت: ما می توانیم با توجه به این مساله رشته هایی در دانشگاه های استان یزد که پاسخ گوی بخش صنعت ما باشند را ایجاد کنیم.

  وی افزود: مجموعه  دانشگاه علم و هنر استان یزد هم از این امر مثتثنی نبوده و اگر بخواهند در رقابتی که امروز بین بخش خصوصی و دولتی وجود دارند از غافله عقب نماند باید برند هایی را برای خود ایجاد کنند که دیگر دانشگاه ها آن را ندارند.

  جوکار جذب رشته های مورد نیاز استان و یا استان های هم جوار را راه حل گریز از این مشکل دانست و افزود: انتظار می رود که مسئولان  دانشگاه علم و هنر استان زین پس با روش سنتی به کار خود ادامه ندهند و جای خود را در فضای رقابتی امروز باز کنند.

  نماینده مردم یزد و اشکذر با اشاره به موضوعات و مشکلات پیرامون دانشگاه علم و هنر اشکذر تاکید کرد: برای رفع مشکلات دانشگاه علم و هنر اشکذر باید به دنبال رشته هایی رفت که از جذابیت لازم برخوردار باشد.

  وی ادامه داد: دانشگاه علم و هنر اشکذر نیز مانند علم و هنر یزد به یک باز نگری کلی در رشته های خود نیاز دارد و باید این رشته ها را ایجاد کرد.

  *نسیم صادق*

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/wCP5P

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *