اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

رسالت اجتماعی کارخانه‌های آلاینده مستقر در شهرستان اشکذر به کام دیگران

شناسه خبر : 73405 | تاریخ انتشار : : 10 خرداد 1397 - 18:18 | ارسال توسط :

اشکذر نیوز: چندی پیش یک ماهنامه اشکذری در اقدامی تعجب‌برانگیز اقدام به انتشار یک رپرتاژ آگهی برای یک کارخانه کاشی کرد و در این رپرتاژ آگهی حرف از رسالت اجتماعی صنایع به میان آورده بود و این‌که این کارخانه کاشی چه خدماتی را در شهر یزد انجام داده است. اولین سوالی که در ذهن مردم اشکذر […]

اشکذر نیوز: چندی پیش یک ماهنامه اشکذری در اقدامی تعجب‌برانگیز اقدام به انتشار یک رپرتاژ آگهی برای یک کارخانه کاشی کرد و در این رپرتاژ آگهی حرف از رسالت اجتماعی صنایع به میان آورده بود و این‌که این کارخانه کاشی چه خدماتی را در شهر یزد انجام داده است.

اولین سوالی که در ذهن مردم اشکذر ایجاد شد این بود که آیا یک کارخانه کاشی مستقر در اشکذر در قبال این مردم این منطقه رسالت اجتماعی ندارد؟ وتنها دود و آلایندگی‌اش باید نصیب مردم این منطقه شود؟

اگر خواسته باشیم پیشینه این کارخانه کاشی را یادآوری کنیم باید بگوییم این کارخانه همان کارخانه کاشی‌ای است که در سال ٩۴ به دنبال مجوز توسعه و تکمیل خط تولید خود بود؛ در حالی که مجوز توسط اداره محیط‌زیست استان و شورای اسلامی وقت شهر اشکذر به وی داده نمی‌شد و حتی این کارخانه جهت جلب حمایت مسئولان اشکذر قول اقدام عام‌المنفعه در اشکذر را داده بود.

این کارخانه کاشی جسارت را به حدی رسانده بود که به گفته رئیس وقت شورا اسلامی شهر اشکذر بارها با حکم دادستان عملیات اجرایی فاز جدید این کارخانه تعطیل‌شده بود اما همچنان اصرار مسئولان این کارخانه به دور زدن قانون ادامه داشت.

اما یک‌باره ورق برگشت کارخانه‌ای که مجوز توسعه آن با قاطعیت تمام توسط محیط‌زیست صادر نمی‌شد صاحب مجوز احداث سنگ‌شکن و دیگر تجهیزات شد و این کارخانه نه‌تنها به تعهد خود عمل نکرد بلکه در سال ٩۶ با انتشار رپرتاژ آگهی در یکی از نشریات محلی با دهن‌کجی به مردم و مسئولان اشکذری از اقدامات و تعهدات اجتماعی خود در شهر یزد سخن گفت.

البته سایت خبری اشکذرخبر در زمان انتشار این نشریه پیگیری نمود تا جوابی درخور از طرف مسئولان برای انتشار در تا همان نشریه دریافت نماید که متاسفانه راه به جایی نبردیم!

این در حالی است که ازاین‌دست صنایع در شهرستان اشکذر کم هم نیستند؛ کارخانه‌های فولاد، کاشی و … که نه‌تنها به مسئولیت اجتماعی خود در قبال این مردم عمل نکرده اند، بلکه با طرح‌های توسعه‌ای خود روز به روز بر مشکلات و دردهای مردم شهرستان می‌افزایند و پروژه‌های زیرساختی این شهرستان شامل پروژه‌های درمانی، خدماتی، فرهنگی و.. که می‌تواند جبران بخشی کوچکی از خسارات وارده آنان به محیط‌زیست شهرستان باشد؛ همچنان به دلیل مشکلات مالی بر روی زمین‌مانده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/oRC41

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec