اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

راه اندازی مجمع خیرین عدالت یار در استان یزد

شناسه خبر : 92551 | تاریخ انتشار : : 19 تیر 1399 - 12:36 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، رئیس کل دادگستری استان یزد در آئین رونمایی از طرح انجمن خیرین عدالت یار گفت: این مجمع با توجه به تأکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی و نیز اتخاذ ساز و کاری برای رسیدگی به امور حقوقی و قضایی محرومان،  تشکیل شد. دهشیری اظهار داشت: همچنین […]

به گزارش اشکذر خبر، رئیس کل دادگستری استان یزد در آئین رونمایی از طرح انجمن خیرین عدالت یار گفت: این مجمع با توجه به تأکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی و نیز اتخاذ ساز و کاری برای رسیدگی به امور حقوقی و قضایی محرومان،  تشکیل شد.

دهشیری اظهار داشت: همچنین برای اولین بار در کشور به منظور حمایت از اقشار مستمند و نیازمند و زندانیان و خانواده مددجویان زندانی و با هدف پیشگیری از وقوع جرم، مجمع خیرین عدالت یار راه اندازی شد.

وی شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های خیری مرتبط با علم و فن و مهارت در بدنه جامعه حقوقی را از اهداف این طرح ذکر کرد و گفت: رفع موانع تحقق عدالت ، ناشی از کم اطلاعی یا کم بضاعتی اقتصادی و ایجاد همبستگی اجتماعی بیشتر و تقویت سرمایه‌های اجتماعی و نیز فرهنگ سازی اسلامی و دستگیری از شهروندان نیازمند، از دیگر اهداف مجمع خیرین عدالت یار می‌باشد.

این مقام قضائی، محدوده فعالیت خیرین عدالت یار را در فرایند‌های مرتبط با دادرسی اعلام کرد و گفت: کلیه اقدامات مرتبط با دعاوی در امور کارشناسی، مشاورین حقوقی، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، وکالت، پزشکی قانونی، سردفتری ازدواج و اسناد رسمی برای افراد بی بضاعت و نیازمند این خدمات می‌توانند به صورت ویژه انجام گیرد.

این مجمع از رؤسای پنج گانه کانون‌ها اعم از کانون کارشناسان رسمی دادگستری و قوه قضائیه، کانون وکلای رسمی دادگستری و قوه قضائیه و همچنین کانون سردفتران و روسای دفاتر خدمات قضائی و نیز سازمان بسیج حقوقدانان تشکیل می‌شود.

وی افزود: قوه قضاییه باید مظهر عدالت و ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش بخش مردم برای احقاق حقوق باشد و این حرکت جدید که با تعامل و همکاری کانون‌ها ذکر شده آغاز شده، گام‌های مؤثری در مسیر استیفای حقوقِ نیازمندانِ حمایت حقوقی، زندانیان و خانواده مددجویان زندانی و موضوع پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی برداشته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YkN9a

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec