• کد خبر: 92551
   منتشر کننده: امیرمحمد نوری زاده
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 19 تیر 1399 - 12:36
  رئیس کل دادگستری استان یزد، از راه اندازی مجمع خیرین عدالت یار در استان یزد خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر، رئیس کل دادگستری استان یزد در آئین رونمایی از طرح انجمن خیرین عدالت یار گفت: این مجمع با توجه به تأکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی و نیز اتخاذ ساز و کاری برای رسیدگی به امور حقوقی و قضایی محرومان،  تشکیل شد.

  دهشیری اظهار داشت: همچنین برای اولین بار در کشور به منظور حمایت از اقشار مستمند و نیازمند و زندانیان و خانواده مددجویان زندانی و با هدف پیشگیری از وقوع جرم، مجمع خیرین عدالت یار راه اندازی شد.

  وی شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های خیری مرتبط با علم و فن و مهارت در بدنه جامعه حقوقی را از اهداف این طرح ذکر کرد و گفت: رفع موانع تحقق عدالت ، ناشی از کم اطلاعی یا کم بضاعتی اقتصادی و ایجاد همبستگی اجتماعی بیشتر و تقویت سرمایه‌های اجتماعی و نیز فرهنگ سازی اسلامی و دستگیری از شهروندان نیازمند، از دیگر اهداف مجمع خیرین عدالت یار می‌باشد.

  این مقام قضائی، محدوده فعالیت خیرین عدالت یار را در فرایند‌های مرتبط با دادرسی اعلام کرد و گفت: کلیه اقدامات مرتبط با دعاوی در امور کارشناسی، مشاورین حقوقی، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، وکالت، پزشکی قانونی، سردفتری ازدواج و اسناد رسمی برای افراد بی بضاعت و نیازمند این خدمات می‌توانند به صورت ویژه انجام گیرد.

  این مجمع از رؤسای پنج گانه کانون‌ها اعم از کانون کارشناسان رسمی دادگستری و قوه قضائیه، کانون وکلای رسمی دادگستری و قوه قضائیه و همچنین کانون سردفتران و روسای دفاتر خدمات قضائی و نیز سازمان بسیج حقوقدانان تشکیل می‌شود.

  وی افزود: قوه قضاییه باید مظهر عدالت و ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش بخش مردم برای احقاق حقوق باشد و این حرکت جدید که با تعامل و همکاری کانون‌ها ذکر شده آغاز شده، گام‌های مؤثری در مسیر استیفای حقوقِ نیازمندانِ حمایت حقوقی، زندانیان و خانواده مددجویان زندانی و موضوع پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی برداشته خواهد شد.

  منبع: خبرگزاری صداوسیما

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YkN9a

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *