مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان از راه‌اندازی وب‌سایت “یزد ۱۴۰۲” برای راهنمایی و اطلاع‌رسانی مسافران نوروزی یزد خبر داد.

به گزارش اشکذرخبر، احمد آخوندی گفت: پیش‌بینی می‌شود استان‌های نیمه جنوبی کشور، نوروز امسال با استقبال گردشگران مواجه باشند و با توجه به اینکه استان یزد هم یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور است، اقداماتی به منظور آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران نوروزی و در راستای ارائه خدمات مطلوب به آن‌ها از مبادی ورودی استان انجام شده است.راهنمایی مسافران نوروزی با راه‌اندازی وب‌سایت یزد ۱۴۰۲

 

وی از راه‌اندازی وب‌سایت «یزد ۱۴۰۲» و سامانه تلفنی با شماره ۰۳۵۳۳۵۲۱ برای راهنمایی مسافران خبر داد و افزود: به محض ورود میهمانان نوروزی از مناطق مختلف به استان یزد، پیامکی مبنی بر خوشامدگویی و اعلام این سامانه و شماره تلفن برای آنان ارسال می‌شود تا در هر لحظه از شبانه‌روز و هر مکانی که احتیاج به راهنمایی داشتند، هشت اپراتور که در سه نوبت خدمت‌رسانی می‌کنند، پاسخگوی آنان باشند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: هم‌اکنون ظرفیت اقامت‌های رسمی استان ۱۳ هزار نفر است در حالی‌ که باید روزانه برای اسکان و پذیرش ۱۰۰ هزار نفر آمادگی داشته و زمینه‌های لازم را فراهم کنیم.

 

آخوندی بر لزوم استفاده از ظرفیت ویژه آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و امامزادگان تأکید کرد و اظهار داشت: نوروزگاه‌ها باید بیش از گذشته معرف یزد و مردمان آن بوده و برنامه‌های شاخص و ویژه‌ای را اجرا کنند.

 

وی حفظ حرمت ماه مبارک رمضان در ایام نوروز را بسیار مهم برشمرد و گفت: نحوه خدمات‌رسانی واحد‌های خدماتی پذیرایی باید مشخص شده، کشیک‌های خاص وجود داشته باشند و پروتکل‌های ماه رمضان به‌درستی اجرا شود، ضمن اینکه در پارک‌ها نیز باید فضای پخت و صرف غذا محصور باشد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد همچنین از جزء خوانی قرآن کریم در اماکن مهم گردشگری از جمله باغ دولت‌آباد، مسجد جامع و امیرچقماق خبر داد.

 

 

آخوندی ادامه داد: هر واحد اقامتی که در استان می‌خواهد برنامه‌ای اجرا کند، ملاک عمل آن مجوزی است که از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود و هیچ اداره دیگری نمی‌تواند مانع برنامه آنان شود، مگر اینکه فرمانداری و عوامل فرهنگی تشخیص دهند که برنامه‌های اجرایی چالش‌برانگیز است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ndhXP