• کد خبر: 82943
   منتشر کننده: امیرحسین نجیبی
    تاریخ انتشار: یکشنبه 6 مرداد 1398 - 18:39
  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد گفت: از توصیه های مؤکد آیت الله رئیسی، کاهش موجودی پرونده ها است که کاهش 1000 فقره پرونده از موجودی شعب را به عنوان افق تعیین کرده ایم.

  به گزارش اشکذرخبر، مجید کارگران بافقی در آیین تکریم رئیس کل سابق دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد، بر استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و نهاد داوری تأکید کرد و افزود: برای تحقق برنامه کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری، استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و نهاد داوری اجتناب ناپذیر است.

   وی اظهار داشت: برخی از مسائل نیز که امکان آن وجود دارد تا با نظارت، هشدار و توصیه از تشکیل پرونده در خصوص آنها پیشگیری کرد این کار صورت خواهد گرفت تا با همکاری برخی از سازمان ها و نهادها همچون سازمان بازرسی، اداره کل منابع طبیعی و شرکت آب و فاضلاب کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی را رقم زد.

  این مقام قضایی، بیان داشت: سامان دهی وضعیت اجرای احکام از دغدغه های مسئولان ارشد قوه قضاییه و استان است که تلاش در این زمینه و سعی در بهبود وضع اجراها از برنامه های بسیار مهم و اثر گذاری است که دنبال خواهد شد.

  وی تصریح کرد: ماحصل تلاش مجموعه قضایی در بخش های مختلف اعم از تحقیق در دادسرا و رسیدگی در شعب بدوی و تجدید نظر باید در اجرای احکام تجلی نمود پیدا کند؛ شایسته نیست به علت کمبودهایی همچون کمبود نیروی انسانی، احکام به سرعت و دقت اجرا نشود.

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد، کاهش جمعیت کیفری با استفاده از احکام جایگزین حبس و همچنین بهره گیری از مراقبت الکترونیک را از دیگر برنامه های خود برشمرد و بیان داشت: از برنامه های جدی ای که باید به آن اهتمام داشت مسئله کاهش جمعیت کیفری است که تدابیری را برای آن با همکاری و تعامل مجموعه قضایی و زندانها برای آن در نظر خواهیم گرفت.

  کارگران بافقی دقت بر وضعیت روحی و روانی کارکنان دستگاه قضایی را مهم برشمرد و ابراز داشت: رسیدن به وضع مادی و معنوی کارکنان قضایی و اداری دادگستری از مسائل مهم و اثر گذار در ارتقاء کمی و کیفی خدمت به مردم است که در این موضوع نیز با دستور و پشتیبانی ریاست کل دادگستری استان یزد، برنامه هایی تدوین و پیگیری خواهد شد.

  شایان ذکر است در این جلسه، حجت اسدی، رئیس کل سابق دادگاه های عمومی و انقلاب یزد تودیع و مجید کارگران بافقی به این سمت معارفه گردید.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/35fqJ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *