• کد خبر: 91882
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 17 خرداد 1399 - 16:23
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر طی بازدید از کتابخانه امام رضا (ع) شهرستان اشکذر در جریان روند مدیریت این کتابخانه و فعالیت موسسه کتابخوان ساباط این شهرستان قرار گرفت.

  به گزارش اشکذر خبر؛ علی حکیمیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر به همراه علی مشیری‌نیا سردبیر پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر، احسانی شاعر و فعال اجتماعی از کتابخانه معلم آموزش و پرورش شهرستان اشکذر بازدید نمودند.

  در این بازدید فاطمه مسعودی دبیر موسسه کتابخوان ساباط شهرستان اشکذر و مدیر این کتابخانه با ارائه گزارش عملکرد این موسسه؛ توضیحاتی پیرامون برنامه‌های آتی این موسسه پرداخت.

  در ادامه این بازدید الیاسی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر با گرامی‌ داشتن یاد و خاطره مرحوم زارع‌پور از خانواده زارع پور به عنوان خیرین و دغدغه‌مندان عرصه فرهنگ نام برد و گفت: خانواده مرحوم زارع‌پور با جدیت و از صمیم دل از فعالیت‌های فرهنگی حمایت می‌کنند و اگر حمایت‌های ایشان بویژه دکتر احمد زارع‌پور نبود؛ شاید برای ما و در این عرصه توفیقی حاصل نمی‌شد.

  رئیس اداره آموزش و پرورش ضمن قدردانی از حکیمیان به دلیل این بازدید و با تاکید بر اهمیت و تاثیر فعالیت‌های فرهنگی بویژه فعالیت در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی؛ بیان داشت: انتظار ما این است تا با راه‌اندازی مجدد کتابخانه معلم و اجرائی نمودن ایده‌های جدید در زمینه کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان اشکذر سطح مطالعه شهروندان نیز افزایش یابد.

  در این بازدید علی حکیمیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر با تاکید بر ارزش و اهمیت موسسه‌های مردم نهاد و قدرت تاثیرگذاری آنها از اقدامات انجام به عنوان اقدامات مثبت در زمینه رشد فرهنگ مطالعه یاد کرد و بیان داشت: می‌شود با استفاده از مضامین یک کتاب و ارائه آن از طریق بیلبورد و تابلوهای سطح شهر در راستای ایجاد توجه در ذهن شهروندان و سوق دادن به سمت مطالعه استفاده کرد.

  حکیمیان در ادامه به ارائه راهکارهای موثر در ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: می‌توان از طریق سیستم امانت دهی کتاب بین اعضای کتابخانه به موضوع گردش کتاب بین کتاب‌خوان‌ها پرداخت.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/p1RdY

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *