• کد خبر: 40033
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 - 23:46
  امام جمعه اشکذر در جمع مبلغان و روحانیون شهرستان تاکید کرد
  امام جمعه اشکذر در جمع مبلغان و روحانیون شهرستان، بر ذکر نکات محلی، مشکلات فرهنگی و مفاسد در حال شیوع ازجمله فحشا و مواد مخدر توسط روحانیون در حاشیه مراسم‌ها و منبرها تاکید کرد.

  به گزارش اشکذر نیوز، امام‌جمعه اشکذر ساعاتی پیش در گردهمایی روحانیون و مبلغان شهرستان، با تأکید بر بیان نکات محلی، مشکلات فرهنگی و مفاسد در حال شیوع ازجمله فحشا و مواد مخدر توسط روحانیون در حاشیه مراسم‌ها و منبرها، افزود: استفاده از منبرها برای ذکر نکات دینی و اخلاقی، حداقل وظیفه‌ی یک مبلغ دینی است و روحانی موظف است از هر فرصتی برای تبلیغ دین استفاده کند.

   

   

  حجت‌الاسلام محمدرضا طالبیان بیشتر زمینه‌ی بزه و جرم را در افرادی که ارتباط با مجالس مذهبی ندارند بیشتر دانست و اظهار داشت: روحانیون باید در که حضورشان باعث تقویت دین و پایه‌های اعتقادی مردم می‌شود حضور یابند و جایی که اثر معکوس دارد باید احتیاط کند و یا حضور نداشته باشند.

   

  وی با اشاره به حوادث در سوریه و عراق و دشمنی کشورهای مستکبر با مذهب تشییع، گفت: وظیفه مبلغان این است که مذهب جعفری را در عمق ذهن و فکر مردم ریشه‌دار کنند.

   

  فرماندار اشکذر نیز در این جلسه با اشاره به نقش تأثیرگذار روحانیون در حفظ وحدت و همدلی از آنان خواست تا بابیان نقد خود درزمینهٔ ی مسائل اجرایی، فرهنگی و اجتماعی امین مردم و پل ارتباطی در انعکاس مطالبات و انتقادات مردم باشند.

  شاه‌حسینی به شرایط ویژه شهرستان در بحث صنعت و مهاجرپذیری اشاره کرد و گفت: این شرایط کار روحانیون را سخت‌تر می‌کند و باید در رفع مشکلات فرهنگی بیش‌ازپیش تلاش کنند.

  شاه‌حسینی در پایان توزیع عادلانه بودجه و اعتبارات دولتی در شهرستان را بر اساس 21 مؤلفه دانست و بیان کرد: درزمینهٔ عمران، برق، آب، گاز و خدمت‌رسانی به روستاها سال 93 در شهرستان 15 میلیارد تومان هزینه شد که سال جاری نیز بر اساس نیازهای هر منطقه و استقرار صنایع پاک، جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی، توجه به بافت قدیم و مناطق محروم هزینه خواهد شد.

  توجه به حضور کودکان و نوجوان در مساجد، فعالیت فرهنگی و ورزشی و توجه بیشتر مسئولان شهرستان به مسائل فرهنگی ازجمله مواردی بود که روحانیون در این جلسه ذکر کردند.

  گردهمایی روحانیون اشکذر گردهمایی روحانیون اشکذر گردهمایی روحانیون اشکذر گردهمایی روحانیون اشکذر گردهمایی روحانیون اشکذر گردهمایی روحانیون اشکذر

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GCVWz

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *