کاروان پیاده امام رضا(ع) که از یزد به سمت مشهد مقدس حرکت کرده، در اولین توقف خود در اشکذر با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در حسینیه حاج سید اسماعیل اشکذر دیدار کردند.

به گزارش اشکذر خبر؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری در این دیدار با بیان اینکه سفر به قصد زیارت ائمه معصومین (ع) انجام می‌شود، اظهار داشت: این سفرها به ویژه با شرایط خاص، سفرهای معنوی و الهی هستند و از این سفرها می‌توان به عنوان سفر الی الله یاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در سفر الی الله باید نیت خالص و برای رضای خدا و تکریم اهل بیت (ع) باشد، عنوان کرد: سفرهای معنوی اثرگذاری بالایی در زندگی انسان دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به اعضای این کاروان توصیه کرد: در این مسیر از خلوتی که ایجاد می‌شود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و مدام ذکر و یاد خدا را داشته باشید و بدانید که خداوند متعال شاهد حرکت‌ها و نیات شماست.

ناصری یادآور شد: این قبیل حرکات، می‌تواند مقابله‌ای در برابر تبلیغات رسانه‌های معاند باشد زیرا آنها مدام تلاش می‌کنند که از خط قرمزهای ما در حوزه دین عبور کنند و بین مردم به ویژه جوانان و دین فاصله بیندازند و در این راستا از هیچ تلاشی حتی به سخره گرفتن اعتقادات شیعیان، دریخ نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه ایران و انقلاب ما بیمه شده ائمه معصومین (ع) است زیرا انقلابی در مسیر قیام عاشوراست، عنوان کرد: کشور ما کشور امام رضا (ع) است و نباید اجازه دهیم معاندان و دین ستیزان، از خطوط قرمز ما در این زمینه عبور کنند.

ناصری اظهار داشت: همه باید مراقب باشیم تا در این کشور اسلامی از مسیر ائمه اطهار (ع) دور نشویم و مسیری را طی کنیم که مسیر احیای اسلام، شعائر اسلامی، خوبی‌ها باشد و در مسیر تعیین شده توسط خدا و ائمه معصومین (ع) حرکت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به کاروان پیاده مشهد الرضا (ع) توصیه کرد: در طول مسیر از ذکر خدا غافل نشوید و هر کجا امکان وجود داشت، مراسم دعا برگزار کنید تا مردم نیز در مسیر از معنویت این سفر الهی برخوردار باشند.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/m2nlI