• کد خبر: 88031
   منتشر کننده: دهقانی
    تاریخ انتشار: جمعه 27 دی 1398 - 07:24
  + عکس
  اهالی فرهنگ و هنر شهرستان اشکذر، میزبان مدیران صندوق اعتباری کشور بودند.

  در ابتدای این نشست که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، هادی ملانوری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از فعالیت های فعالان فرهنگی و هنری ارائه و به بیان مهمترین مشکلات موجود هنرمندان شهرستان پرداخت.

  مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که در این نشست حضور یافته بود با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرستان اشکذر به ضرورت استفاده همه هنرمندان از تسهیلات صندوق اعتباری هنر اشاره کرد.

  هنرمندان و فعالان فرهنگی نیز به بیان مشکلات و محدودیت های موجود پرداختند و نبود فضاهای فرهنگی کافی، کمبود حمایت های مالی از آثار هنری، عدم پوشش بیمه ای هنرمندان، و کمبود حمایت های خیری از برنامه های هنری را از جمله مشکلات موجود دانستند.

  در ادامه دکتر وحیدی فر معاون صندوق و زهرا حق شعار مشاور مدیر عامل، خدمات تسهیلات صندوق اعتباری هنر و نحوه استفاده هنرمندان از خدمات موجود را بیان نمودند
  منصور وحیدی‌فر اظهار داشت رفع دغدغه های مالی و اقتصادی هنرمندان و استفاده همه هنرمندان از خدمات بیمه ای جزو برنامه‌های مهم این صندوق است .

  وحیدی‌فر تاکید کرد: بر اساس تفاهم‌نامه این صندوق و تامین اجتماعی، همه افرادی که هنرمند بودن آنها محرز شده باشد می‌توانند از بیمه هنرمندان و بیمه تکمیلی استفاده کنند.
  وی گفت: بر اساس مقررات برای رفاه حال هنرمندان مبنا نرخ بیمه ۱۸ درصد است و بر این اساس صندوق هنر ۱۰ درصد و هنرمند هشت درصد حق بیمه پرداخت می‌کنند.


  به گفته معاون صندوق اعتباری هنر، در خصوص بیمه تکمیلی ، ۷۰درصد حق بیمه توسط صندوق هنر و کمتر از ۳۰ درصد آن را هنرمند پرداخت می‌کند و این بیمه تکمیلی تمام مزایا و خدمات را در بر دارد.
  لازم به ذکر است کلیه هنرمندان شهرستان اشکذر نیز میتوانند جهت استفاده از تسهیلات موجود به واحد هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه نمایند

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jzKJz

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *