اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

دیدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با فرماندار شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 81709 | تاریخ انتشار : : 08 خرداد 1398 - 10:37 | ارسال توسط :

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اشکذر خبر؛ به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر، ولی‌الله حفیظی با فرماندار شهرستان اشکذر دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار ولی‌الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن ارائه اطلاعاتی از تعداد کتابخانه‌ها، کتاب‌های موجود در آن و کتابداران فعال در شهرستان اشکذر خبر داد […]

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اشکذر خبر؛ به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر، ولی‌الله حفیظی با فرماندار شهرستان اشکذر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ولی‌الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن ارائه اطلاعاتی از تعداد کتابخانه‌ها، کتاب‌های موجود در آن و کتابداران فعال در شهرستان اشکذر خبر داد و گفت: علی‌رغم کمبود امکانات، تلاش بر این است که کتابخانه‌ها بتوانند در سایه تلاش کتابداران به نیازهای فرهنگی شهرستان جامه عمل بپوشانند.

هادی هادی نسب فرماندار شهرستان اشکذر نیز کتابخانه‌ها را یکی از مراکز مهم فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه مرکز ایجاد انگیزه است و جوانان تحصیل‌کرده و یا در حال تحصیل برای سپری کردن اوقات فراغت، مطالعه خارج از درس و بهره‌گیری آموزشی از منابع و کتاب‌های موجود به آن مراجعه می‌کنند و این فرصت بسیار مهم و مغتنم است.

هادی نسب فضای مجازی و مشکلات اقتصادی را از دلایل کاهش استقبال از کتابخانه‌ها ذکر کرد و افزود: امروزه افراد با جستجو در اینترنت و فضای مجازی برای پرسش‌های خودپاسخی خواهند یافت اما در کشوری باسابقه غنی از فرهنگ و تمدن و دانشمندان و نخبگانی بسیار زیاد در عرصه‌های مختلف، این استقبال باید با برنامه‌ریزی و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها رو به افزایش برود.

در ادامه این دیدار حفیظی گفت: دبیرخانه نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در راستای ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، اقدام به برگزاری مسابقات مکتوب و آنلاین کتاب‌خوانی با محوریت 12 کتاب در خصوص زندگی و سیره حضرت امام رضا (ع)، حضرت جوادالائمه (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی شاه‌چراغ (ع) در سطح کشور کرده است.

وی افزود: این جشنواره در قالب سؤالات چهارگزینه‌ای، نقاشی و پویش کتاب‌خوان مجازی برای رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگ‌سال در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با مشارکت چشمگیر مردم سراسر کشور از ابتدای اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز کرده و تا پایان خرداد ادامه دارد که علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان یزد و یا پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به آدرس razavi.iranpl.ir  مراجعه کنند.

حفیظی در پایان این جلسه به بازسازی و انتقال کتابخانه عمومی سید الساجدین (ع) شمسی اشاره کرد و گفت: شروع فرهنگ‌سازی و ایجاد علاقه به کتاب امری مهم و ضروری است و علاقه به کتاب باید گسترش یابد و هیچ‌چیز مانع آن نشود به‌ویژه در روستاهای شهرستان که این امر مهم با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به سرانجام می‌رسد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AXuUH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124