اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
به مناسبت روز زن صورت گرفت

دیدار اعضای هیات مدیره موسسه اسفنجرد با یکی از بانوان خیر در عزآباد

شناسه خبر : 96599 | تاریخ انتشار : : 16 بهمن 1399 - 8:56 | ارسال توسط :

همسر خیر نیک اندیش مرحوم رکن الدینی با اشاره روایتی از حضرت رسول (ص) در خصوص ثواب کار خیر: از همسرم خواستم تا زنده هست باقیات الصالحاتی برای خودش آماده کند.

به گزارش اشکذر خبر؛ همزمان با خجسته میلاد دخت مکرم پیامبر اکرم (ص) حضرت ‌زهرای مرضیه (س) و روز زن اعضای هیات مدیره موسسه فرهنگی اجتماعی خرد اسفنجرد با “حاجیه صدیقه رضوی” همسر خیر نیکوکار حاج سید محمدباقر رکن الدینی دیدار کردند.

در این دیدار بخشدار مرکزی اشکذر با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن یاد و خاطره فقید سعید حاج سید محمد باقر رکن الدینی را گرامی داشت و گفت: بی تردید شما به عنوان همسر آن مرحوم نقش موثری در اقدامات نیکوکارانه ایشان داشته اید.

محسن خلیلی مجومرد با اشاره به مشارکت خانم رضوی در امور مختلف خیری و نیکوکارانه افزود: اثرات اقدامات خیرمندانه شما و همسرتان در منطقه به خوبی هویداست.

خلیلی بر ضرورت برگزاری مراسم نکوداشت مرحوم رکن الدینی در رستاق تاکید کرد و گفت: در نظر داریم با همکاری شورای اسلامی و گروه های مردم نهاد این مراسم را با رعایت پروتکل های بهداشتی و طی اخذ مجوزهای لازم؛ در منطقه برگزار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: باقیات و الصالحاتی که مرحوم رکن الدینی از خود به جا گذاشته است؛ به خاطر خالصانه و خدایی بودن؛ جاودانه شده است و قطعا ایشان در سرای باقی نزد حقتعالی مآجور هستند.

در ادامه این دیدار حاجیه خانم رضوی از علاقه وافر همسر خویش به اهل بیت و مجاهدت وی در برپایی مجالس اباعبدالله الحسین (ع) و مشارکت در امور خیریه سخن گفت و بیان داشت: مرحوم رکن الدینی عاشق چهاده معصوم بود و عشق به امام حسین (ع) تمام وجودش را فراگرفته بود.

رضوی در مورد شروع ساخت اورژانس و بیمارستان حضرت امام رضا (ع) توسط آن مرحوم در رستاق گفت‌: من همواره ایشان را در کار خیر همراهی می کردم؛ در این موضوع هم مشوق بودم و البته من هم اگر اقدامی کردم به برکت همراهی ایشان بود.

وی با اشاره روایتی از حضرت رسول (ص) در خصوص ثواب کار خیر گفت: از همسرم خواستم تا زنده هست باقیات الصالحاتی برای خودش آماده کند.

وی در پایان خطاب به اعضای هیات مدیره اسفنجرد گفت: کار خیر به نیت و توان هر فرد بستگی دارد و قطعا هر قدمی که شما برای خدمت به مردم بر می دارید نزد خداوند محفوظ است.

گفتنی است، حاجیه بی بی صدیقه رضوی از سلسه جلیله سادات رضوی استان یزد است و اجداد ایشان با نزدیک به ۳۰ واسطه به علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه والثنا می رسد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/FtLiG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec