• کد خبر: 91940
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 20 خرداد 1399 - 15:41
  با هذف پیگیری مشکلات زیست محیطی شهرستان اشکذر انجام شد
  دادستان شهرستان اشکذر: صنایع فعال در شهرستان اشکذر نباید به بهانه تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید هرگونه آلایندگی را برای شهروندان این شهرستان ایجاد کنند.

  به گزارش اشکذر خبر؛ اعضای هیات مدیره موسسه مردم نهاد حامیان حیات پاک شهرستان اشکذر با دهقانی زاده رئیس دادگستری و اقبالی زارچ دادستان شهرستان اشکذر دیدار کردند.

  در این دیدار دهقانی زاده با استقبال از فعالیت موسسه حیات پاک شهرستان اشکذر دغدغه‌مندی اعضای این موسسه را قابل احترام توصیف کرد و بیان داشت: فعالیت موسسه‌های مردم نهاد به صورت تخصصی؛ در کنار اقدامات تقنینی می‌تواند زمینه جلوگیری از انتشار آلاینده‌های زیست محیطی را فراهم آورد.

  در ادامه این جلسه دادستان شهرستان اشکذر با اشاره انتشار بوی نامطبوع در سطح شهرستان اشکذر و درخواست و اعلام نارضایتی شهروندان بخش‌های اشکذر فیروزآباد و رضوانشهر؛ بیان داشت: در پایش‌های شبانه‌ای که به همراه رئیس اداره محیط زیست شهرستان انجام شد؛ برخی از واحدهای صنعتی که کانون انتشار بوی نامطبوع بودند؛ شناسائی شدند و تذکرات قانونی به آنها ابلاغ شده است.

  وی پایبندی به تحقق شعار امسال را از ضرورت‌ها و دغدغه همه مسئولان از جمله دادستانی این شهرستان خواند و بیان داشت: صنایع فعال در شهرستان اشکذر نباید به بهانه تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید هرگونه آلایندگی را برای شهروندان این شهرستان ایجاد کنند و ما به عنوان مدعی العموم این اجازه را به صنایع آلاینده نخواهیم داد.

  اقبالی با اشاره به ابلاغ دستور العمل اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعامل قوه قضائیه با موسسه‌های مردم نهاد؛ تاکید کرد: با ابلاغ این دستورالعمل دایره اختیارات موسسه‌های مردم نهاد در رابطه احقاق حقوق مردم گسترده‌تر شده است.

  در ادامه این بازدید که مهدی جعفری‌نسب فعال رسانه و عضو هیات مدیره موسسه حیات پاک شهرستان اشکذر نیز حضور داشت؛ محمد حسن طالبیان مدیر عامل، محمد حسن جعفری‌نسب عضو هیات مدیره، علی اکبر کاظمی‌پور عضو هیات مدیره و علی مشیری‌نیا مسئول روابط عمومی موسسه حیات پاک شهرستان اشکذر نکته نظرات خود را در رابطه با فعالیت‌های و اقدامات این موسسه و دغدغه‌های خود را نسبت به محیط زیست خدمت رئیس دادگستری و دادستان شهرستان اشکذر اعلام کردند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/x1yNs

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “دیدار اعضای موسسه حامیان حیات پاک اشکذر با دادستان و رئیس دادگستری شهرستان اشکذر”

  1. صادق پیشداد گفت:

   باسلام و احترام.
   نمی دانیم ما مردم مظلوم شهرستان، به چه زبانی و چه ادبیاتی بگوییم که:
   «منطقه کویر و خشک و گرم و بی آب یزد، والله و تالله، به درد ایجاد و توسعه صنایع فولاد پرآبخواه، ولو بنام صنعت سبز و فیلتردار نمی خورد.
   خدایا خودت شاهد باش، ما مردم، تمام توان خودمان را به کار گرفته و فریاد کشیده و ناله کرده و اعلان کردیم که:
   «فولاد یزدیک ملعون و توسعه صنایع در این منطقه را نمی خواهیم، نمی خواهیم، نمی خواهیم.»
   ولی واقعا حریف نشدیم، پس ای خداوند سخت کیفر، اینان را به خودت واگذار می کنیم تا بزودی انتقام ما را با شدت تمام، از ایشان بگیری.
   وما ذالک علی الله بعزیز. (و این کار بر خداوند، سخت و گران نمی باشد.)
   ان شاءالله تعالی.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *