اشکذر خبر

فرقه بهائیت برای شیعیان و وهابیت برای اهل تسنن به دنبال تخریب چهره اسلام هستند/مسئولین نمی توانند نسبت به مراجعات مردمی بی تفاوت باشند

شناسه خبر : 29039 | تاریخ انتشار : : 13 اردیبهشت 1393 - 1:06 | ارسال توسط :

به گزارش اشكذر نيوز، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به تاریخچه  فرقه ضاله وهابیت و سلفی گری اظهار داشت: در قرون گذشته فردی به نام ابن تیمیه در میان علمای اهل سنت، مبنی بر عقاید انحرافی خود و استدلال ها و تحریفات غلطی که از آیات قران کرده بود، […]

به گزارش اشكذر نيوز، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به تاریخچه  فرقه ضاله وهابیت و سلفی گری اظهار داشت: در قرون گذشته فردی به نام ابن تیمیه در میان علمای اهل سنت، مبنی بر عقاید انحرافی خود و استدلال ها و تحریفات غلطی که از آیات قران کرده بود، به نوشتن کتبی اقدام کرد که بعد ها علمایی از اهل سنت در رد عقاید وی کتاب هایی نوشتند.

حجت الاسلام والمسلمین طالبیان امام جمعه اشکذر با بیان اینکه حدود ۲۰۰ سال قبل فردی به نام محمد بن عبدالوهاب افکار ابن تیمیه را تجدید و موارد دیگری را به آن اضافه کرد، گفت: دولت های استعمارگری همچون انگلیس که عبدالوهاب را فردی مناسب در راستای اهداف اسلام ستیزانه خود می دیدند از او حمایت کرده و با فعالیت های نظامی خود در حجاز، آن منطقه را تصرف کرده و نام آن را به عربستان صعودی تغییر دادند.

طالبیان ادامه داد: وهابیون بر اساس اعتقادات خود هرگونه تمسک به ائمه و زیارت اهل بیت (ع) را شرک دانسته و از همین رو جنایات بی شماری را در کربلا و نجف و … انجام دادند و افراد بی گناه زیادی را کشتند.

دولت از فعالیت فرقه ضاله وهابیت جلوگیری کند

وی با بیان این مطلب که دولت استعمار گر انگلیس با تاسیس دو فرقه انحرافی بهائیت برای شیعیان و، وهابیت برای اهل تسنن سعی در تخریب چهره اسلام و اختلاف افکنی بین مسلمین را دارد، خطاب به مسئولین دولتی گفت: با توجه به شواهد و قرائن تاریخی و کنونی مشخص است که این فرقه، یک فرقه سیاسی و وابسته به دولت های استعمارگر به خصوص صهیونیسم ها می باشد.

امام جمعه اشکذر افزود: از این رو از دولت مردان در خواست می کنیم تا این فرقه ضاله و کسانی را که در ترویج آن فعالیت می کنند به مردم بشناسانند و از فعالیت آن ها جلوگیری کنند تا بار دیگر در آینده نزدیک از سیاست های امروز خود پشیمان نشویم.

حجت الاسلام طالبیان با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری و تذکر ایشان در خصوص خطر فرقه ضاله وهابیت به ملت مسلمان جهان خاطر نشان کرد: چرا باید به گوش ما برسد که افراد این فرقه با راه اندازی مراکزی در سیستان و بلوچستان نسبت به تربیت تروریسم در منطقه فعالیت می کنند؛ دولت باید برای مقابله با آن چاره ای بیاندیشد.

وی در ادامه با اشاره به مسائل دلخراشی که هفته قبل در اشکذر به وقوع پیوست، در توصیه ای به افراد غیر بومی این منطقه اظهار داشت: طبق خواسته مردم منطقه انتظار داریم تا افراد غیر بومی در اسرع وقت مدارک هویتی خود را جهت شناسایی به مسئولین ذیربط تحویل دهند تا اگر کسی به آنان تعرضی کرد بتوانیم از حقوق آن ها دفاع کنیم.

افراد غیر بومی از رفتارهای هنجار شکن منافی با فرهنگ مردم دارالعباده پرهیز کنند

طالبیان در هشداری به افراد غیر بومی از آنان خواست تا نسبت به رعایت شئونات مردم این منطقه از هرگونه عمل هنجار شکن منافی با فرهنگ مردم دارالعباده یزد پرهیز کنند.

امام جمعه اشکذر با بیان این موضوع که در شان و منزلت مردم این منطقه نیست که افرادی به این جا مهاجرت کرده و با ارتکاب جرایم و انجام مفاسد اخلاقی چهره شهرستان را زشت کنند، خاطر نشان کرد: افرادی اینطور تصور نکنند که ما از آنچه زیر پوست شهر اتفاق می افتند بی اطلاع هستیم؛ بهتر است این افراد از هرگونه حرکت مغایر با شان و منزلت مردم این منطقه خود داری کنند.

وی با بیان این که غیر بومی های ساکن این منطقه از چند حال خارج نبوده به بررسی وضعیت سکونت آن ها پرداخت و گفت: دسته اول کسانی هستند که هویت آنان مشخص نبوده و در اینجا مرتکب جرم نیز می شوند و گروه دوم افرادی هستند که با توجه به احراز هویت خود در این شهرستان مرتکب جرم می شوند که مسئولین موظف اند با هردوی آنان برخورد قانونی کنند.

امام جمعه اشکذر دسته سوم را افرادی دانست که مدارک هویتی کافی به مسئولین شهرستان ارائه نکردند ولی در اینجا مرتکب خطایی هم نشده و به کسب و کار مشغولند و همینطور دسته چهارم، افرادی که هم هویت آنان مشخص است و هم مرتکب جرمی نشده و و حرمت عقاید مردم منطقه را نگه  می دارند و رفتار های هنجارشکنی از خود بروز نداده اند.

وی در خصوص دو گروه سوم و چهارم تاکید کرد: مسئولین و مردم موظف اند تا ضمن رعایت حقوق شهروندی آنان، امنیت  جانی و مالی آنان را نیز فراهم کنند.

حجت الاسلام طالبیان با بیان این موضوع که نباید خطای فردی را به پای قوم و قبیله آن نوشت تاکید کرد: این که مردم افرادی را که منتسب به قوم و قبیله ای هستند را با الفاظ سبک خطاب کنند اصلا کار پسندیده ای نیست و نباید به خاطر جرم فردی، قوم و قبیله آن فرد را مورد اهانت قرار دهند.

وی در پایان با طلب صبر و بردباری از درگاه خداوند برای خانواده مرحوم میردهقان، از مردم خواست تا با رعایت خونسردی و تسلط بر احساسات خود حرف و عملی مغایر با شرع و قانون انجام ندهند.

طالبیان با اشاره به این که هر کشور و شهر و خانه ای قداست و حرمتی دارد که باید به دست مردم خودش حفظ شود تصریح کرد: متاسفانه مردم این منطقه آن طور که باید برای حفظ قداست شهر خود غیرت و همیت به خرج ندادند و امیدواریم تا این حادثه دلخراش سبب شود تا مردم به صحنه بیایند و افراد غیربومی که در منطقه مشکل آفرین شده اند را شناسایی کرده و به مسئولین معرفی کنند.

وی از مردم و به خصوص جوانان غیرتمند اشکذر خواست تا مطالبات خود را در این خوصوص از راه قانونی و از طریق مسئولین پیگیری کنند و مسئولین را موظف به رسیدگی به این مطالبات دانست.

امام جمعه اشکذر خاطر نشان کرد: مسئولین نمی توانند نسبت به مراجعات مردمی  بی تفاوت بوده و به آن پاسخ مثبتی ندهند.

وی افزود: برخی در مراجعاتی به ما می گویند که ما منکری را در شهرستان دیده ایم و آن را به مسئولین گزارش کرده ایم اما کسی پیگیر موضوع نشده است.

طالبیان ضمن گلایه از این وضعیت، از مسئولین خواست تا با بررسی گزارشات رسیده صحت و سقم آن را ارزیابی کنند.

وی در پایان مجموعه بسیج را راه گشای ده ها مسئله ریز و درشتی دانست که نظام از اول انقلاب تا کنون با آن مواجه بوده و افزود: مردم منطقه به خصوص جوانان می توانند تا با شناسایی افراد خاطی و ارائه گزارشات خود به پایگاه های بسیج محلات که پل ارتباطی مردم با مسئولین هستند نسبت به رفع هرچه زودتر مشکلات اقدام کنند.

نسيم صادق

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JFCC1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *