• کد خبر: 23996
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 28 تیر 1392 - 19:15
  آیت الله ناصری
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد با اشاره به وقايع اخير مصر و دستگيري مرسي گفت: دولتهاي اسلامي از داستان مصر، مرسي و آمريكا درس عبرت بگيرند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، آيت الله محمدرضا ناصري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مركز استان يزد اظهار داشت: اگرچه مرسي در بسياري از موارد به حرف آمريكا گوش داد اما از آنجا كه منافع آمريكا تامين نمي‌شد، او را نگه نداشت و نه تنها او را رها نكرد بلكه به زندان انداخت.

  وي افزود: آمريكا به نرمش و سازش اكتفا نمي كند بلكه مي خواهد كشورها نوكر زرخريد او باشند و اين همان چيزي است كه دولتهاي اسلامي به ويژه دولت آينده بايد به آن توجه كنند.

  خوي استعمارگري آمريكا در روابطش با كشورها به نمايش درآمده است

  ناصري يادآور شد: اكنون آن زماني است كه متوجه مي شويم تمام رفتارهاي ما در مقابل آمريكا درست بوده زيرا آمريكا را تنها بايد پس زد و با او دشمني كرد و در مقابل تحريم ها و تهديدهاي او كوتاه نيامد.

  وي تاكيد كرد: آمريكا تنها به روابط حسنه با كشورها بسنده نمي كند بلكه مي خواهد در ارتباطاتش، خوي استعمارگري خود را به نمايش بگذارد.

  ناصري تصريح كرد: نشان دادن كوچكترين ضعفي در مقابل آمريكا، يعني خدشه به ايمان، عزت، اقتدار و استقلال كشورمان و ملت ايران هرگز حاضر نيست عزتي كه از خدا گرفته است، به آمريكا بفروشد.

  مردم كمك كنند تا بحران آب را پشت سر بگذاريم

  وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بحران آب در استان يزد گفت: مردم يزد اگرچه قانع و صرفه جو هستند اما به دليل بحران آبي كه در استان به وجود آمده، بايد بيش از پيش در مصرف آب صرفه جويي كنند.

  ناصري از مردم خواست تا با مسئولان همكاري لازم را به عمل آورند تا شاهد جيره بندي آب در استان يزد در اين روزهاي گرم كه با ماه رمضان مصادف شده، نباشيم.

  امام جمعه يزد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه دشمن اكنون از طريق اينترنت، ماهواره و وسايل ارتباط جمعي وارد خانه هاي مردم شده است، افزود: فكر و انديشه مردم به ويژه نوجوانان و جوانان بايد در برابر تهديداتي كه با استفاده از اين ابزار مي شود، مصون بماند.

  ناصري از دانشگاه‌ها، حوزه، آموزش و پرورش و ساير تاثيرگذاران جامعه خواست تا در اين زمينه وارد عمل شوند و راهكار پيدا كنند.

  تفكر و تعقل تنها راه مصون سازي جوانان در مقابل تبليغات دشمنان

  وي افزود: دشمن مي خواهد جامعه ما را گرفتار فساد و اعتياد كند اما راه مصون سازي جوانان بايد پيدا شود كه البته بر اساس رهنمودهاي قرآن، تنها راه اين مصونيت، تفكر و تعقل است زيرا اگر تفكر و تعقل باشد، قدرت انتخاب ميان خوب و بد و قدرت مقايسه ميان منكر و معروف به وجود خواهد آمد.

  ناصري همچنين سالروز رحلت بانوي بزرگ اسلام، حضرت خديجه كبري (س) را نيز گرامي داشت و گفت: حضرت خديجه (س)، نخستين فردي بود كه به پيامبر دست بيعت و ياري داد و در تمام مراحل، حضرت محمد (ص) را ياري كرد.

  وي با اشاره به فداكاريهاي حضرت خديجه (س) عنوان كرد: ايشان در سه سال شعب ابيطالب، تمام اموال خود را خرج كرد تا پيامبر (ص) و يارانشان در سختي نباشند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AXPjN

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *