• کد خبر: 25216
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 11 مهر 1392 - 17:24
  دکتر ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:
  فعایت های سازمان تامین اجتماعی با زندگی روز مره و ملموس افراد جامعه سرو کار دارد و میلیون ها انسان و ابسته به این سازمان هستند . بنا براین این سازمان نقش بسیار مهم و اساسی در ثبات اجتماعی و سیاسی کشور ایفا می کند

  دکتر علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در همایش مدیران تامین اجتماعی که در مجموعه نگین برگزار شد با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی گستره وسیعی از جامعه را در بر می گیرد گفت :فعایت های سازمان تامین اجتماعی با زندگی روز مره و ملموس افراد جامعه سرو کار دارد و میلیون ها انسان و ابسته به این سازمان هستند . بنا براین این سازمان نقش بسیار مهم و اساسی در ثبات اجتماعی و سیاسی کشور ایفا می کند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،وی با بیان اینکه توسعه اجتماعی کشور منوط به عملکرد درست نظام اجتماعی است تصریح کرد : بسیاری از بحران ها در جهان ریشه اجتماعی دارند .
  وی همچنین با تاکید بر ارتقای سطح دانش کارشناسان در حوزه تامین اجتماعی افزود : اولویت برنامه ها در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مبتنی بر تقویت سطح دانش و پژوهش موثر و کار آمد است.
  دکتر ربیعی با اشاره به اینکه منطقی کردن فعالیت ها و کوچک کردن بدنه دولت و اصلاح امور به معنای بی ثباتی تشکیلاتی نیست افزود : شفاف سازی و تکالیف نظام اداری و آگاه سازی مردم و جامعه از حقوق خود موجب می شود تا آنان ضمن آگاهی از حقوق خود، تکالیف خود را نیز به خوبی انجام دهند زیرا مردم فقط تکلیف ندارند بلکه دارای حقوق نیز هستند .
  وی با تاکید بر لزوم شناسایی و تعریف حقوق و تکالیف در جامعه افزود : با قانون گرایی و قانون مداری و گریز از قانون گریزی و انجام دقیق درست و مناسب کارها ، بسیاری از امور در این زمینه محقق می شود.
  دکتر ربیعی همچنین با بیان اینکه در نظام اداری کشور نبایستی قوانین دست و پا گیر وجود داشته باشد افزود : باید با مطالعه علمی و منطقی وبا توجه به استاندارد ها و آیین نامه ها این قوانین را سبک و روشن کرد.
  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضرورت توجه به فناوری های نوین را یاد آور شد و افزود : نوآوری و خلاقیت باید از کودکی در جامعه به صورت فرهنگ در آید و این فرهنگسازی در تمامی سازمان ها و ارگان ها باید نهادینه شود.
  دکتر ریعی با بیان اینکه تامین اجتماعی درست و مناسب ، زیر بنا و زیر ساخت رفاه اجتماعی است اظهار داشت : تامین اجتماعی در پیامد های اصلاحات اقتصادی نقش بی بدیلی را ایفا می کند که آثار و تبعات آن دهک های مختلف و متعدد جامعه را در بر می گیرد.
  دکتر ربیعی در ادامه افزود : در هر برنامه اقتصادی ، اصلاح و ترمیم سیاست های اقتصادی تنها با در نظر گرفتن برنامه های تامین اجتماعی درست محقق می شود و اگر غیر از این باشد جامعه را دچار مشکل می کند.
  وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی باید ثبات و عدالت بین نسلی در جامعه را در نظر گیرد افزود : تامین اجتماهی با تمامی دورا ن زندگی انسان ها مربوط می شود و باید افق های دور دست را دید بنابراین نگاه کوتاه مدت به تامین اجتماعی نگاهی استراتژیک و عاقبت نگر نیست.
  وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رشد و توسعه باید در جهت مردم و برای مردم باشد تصریح کرد : از الزامات این کار تاکید بر دانش گرایی و شایسته سالاری و محوریت قرار دادن دانش و افراد شایسته و کار آمد در آن است.
  دکتر ربیعی مهمترین مشکل تامین اجتماعی را مطالبات و معوقات خواند و گفت : این مساله ناشی از دو مورد و مربوط به دو حوزه دولت و شر کت های گریزان و کسب و کار های کوچک و بی جان است.
  دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه صاحبان حرف کوچک نباید از ترس تامین اجتماعی دور و منحرف شوند افزو د: با زمان بندی و مطالعه دقیق و جدی وبا اتخاذ رویکرد وحدت رویه و با تاکید بر برنامه ریزی و مدیریت زمان این موضوع مرتفع می شود.
  وی استفاده از تمامی توان و ظرفیت های در مجموعه تامین اجتماعی را ضرورری دانست و تصریح کرد : باید با تلاش بیشتر و با توجه به در نظر گرفتن مدیریت زمان ، اجرای برنامه ها را به بهترین نحو انجام داد.
  دکتر ربیعی همچنین ضروررت ارتقای سلامت اداری در سازمان را مورد تاکید قرار داد..
  وی ضرورت شفاف سازی سازمان تامین اجتماعی را یاد آور شد و گفت : عزم دولت تدبیر و امید بر این ا ست که در این دولت تلاش می شود که هیچ حقی از مردم ضایع نگردد.
  وی با تاکید بر اینکه فهم و درک غلط از تامین اجتماعی باید اصلاح گردد افزود : تامین اجتماعی حیاط خلوت نیست و باید با عهد و پیمانی که با خدای خود بسته ایم پایبند با شیم تا حقی از مردم ضایع نگردد.
  وی آسیب شناسی در این گونه از همایش ها را مورد تاکید قرار دارد و افزود : با آسیب شناسی صحیح و مناسب و ریشه یابی این اسیب ها ، می توان راه کارهای مناسبی را درجهت بهبود ساختار ها ارایه کرد.
  دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه باید دفترچه های تامین اجتماعی ارزشمند گردد افزود : با اریه ایده های نو و کار شناسی وبا توجه به وضعیت موجودباید موضوع اصلاح رفتار مربوط به بیمه ها هر چه سریعتر مد نظر قرار گیرد.
  وزیر تعاون کا و رفاه اجتماعی اصلاح رفتار و نوع نگاه بیمار ، پزشک ، و دارو خانه ها را دراین زمینه ضروری دانست و افزود : با اصلاح رفتار مرتبط با موضوع دفتر چه های تامین اجتماعی ، این دفترچه ها بیش از پیش ارزشمند خواهند شد.
  وی همچنین با بیان اینکه در نظام اجرایی باید تامین اجتماعی ارا اصلاح کنیم افزود : در این رابطه با ایده پردازی و ارایه طرح های نو می شود نسبت به اصلاح آن گام بر داشت.
  دکتر ربیعی همچنین پی گیری اجرای نظام ارجاع در کشور را خواستار شد .
  وی در پایان آسیب شناسی گونه همایش ها را ضرورری دانست و بر ارایه پیشنهاد ها ، راهکارها و نقد ها ی دلسوزانه تاکید کرد.

  *هیات دولت*

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/GWOf6

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *