اشکذر خبر

معاون اجرایی رئیس جمهور:

دست خیر بیمارستان حضرت زینب کبری (س) بوسیدنی است

شناسه خبر : 106866 | تاریخ انتشار : : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۶:۴۲ | ارسال توسط :

معاون اجرایی رئیس جمهور در معیت استاندار یزد و فرماندار اشکذر از پروژه بیمارستانی ۱۵۷ تختی حضرت زینب کبری (س) اشکذر بازدید کرد و به بررسی مسائل و نیازهای آن پرداخت.

به گزارش اشکذر خبر؛ سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، مهران فاطمی استاندار یزد، روح الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذر، محمدصالح جوکار نماینده مردم شریف شهرستان های یزد، اشکذر و بخش ندوشن و جمعی از مسئولین استانی از پروژه بیمارستانی ۱۵۷ تختی حضرت زینب کبری (س) شهرستان اشکذر به عنوان یکی از پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به استان یزد، بازدید و به بررسی مسائل و نیازهای آن پرداخت.

فضل الله شکاری خیر بیمارستان حضرت زینب کبری (س) در این بازدید به ارئه گزارش وضعیت موجود این بیمارستان و مسائل و مشکلات آن پرداخت.

جوکار در ادامه این بازدید با بیان اینکه شهرستان اشکذر تنها شهرستانی است که هیج بیمارستانی ندارد و خیر این بیمارستان از هر حیث با دولت همکاری داشته است؛ گفت: انصافا این مرد خدا تمام قد پای کار ایستاده و با وجود اینکه قرار اولیه این بوده است که ساخت این بیمارستان با مشارکت ۴۰ درصدی خیر انجام شود؛ شاهد آن هستیم که ۱۰۰ درصد هزینه های ساخت از سوی خیر انجام شده است و این در حالی است که در طول مدت از سوی دولت افزایش تعداد تخت نیز صورتت گرفته و بر هزینه اولیه افزوده شده است.

مرتضوی با بیان اینکه کار بزرگی در این شهرستان انجام شده و اگر قرار بود اینکار از سوی دولت انجام شود؛ هم از نظر زمانی و هم از نظر هزینه بیشتر از مدت زمان و هزینه فعلی صرف می شد و با تاکید بر اینکه خیر محترم بیمارستان حضرت زینب (س) اشکذر هر کاری توانسته انجام داده است و این دست بوسیدنی است؛ پس از استماع توضیحات استاندار یزد خطاب به فاطمی گفت:علی رغم پرداخت ۷۰ میلیارد بدهی سهم دولت از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد؛ مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به خیر پرداخت گردد که ۱۰۰ میلیارد آن از محل تبصره ۱۸ و ۱۰۰ میلیارد دیگر از سوی دولت تامین میگردد.

شایان ذکر است؛ عملیات اجرایی ساخت این پروژه بیمارستانی با زیربنای ۱۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و اکنون با صرف اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان از محل خیری و وزارت بهداشت دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی است.

بر این اساس؛ چنانچه تعهدات دولت به درستی و در حداقل مدت زمان انجام شود؛ این بیمارستان در ایام الله دهه فجر شکوهمند انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهد رسید.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eiPZi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *