اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

دستگیری قاضی قلابی در یزد

شناسه خبر : 40825 | تاریخ انتشار : : 20 خرداد 1394 - 13:54 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، غلامعلی دهشیری اظهار داشت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده‌های قضایی را در دستگاه قضایی داده بود. وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، غلامعلی دهشیری اظهار داشت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده‌های قضایی را در دستگاه قضایی داده بود.

وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در استان است و به علت آشنایی اولیه با برخی قوانین، اعتماد سوژه‌های خود را جلب کرده بود.

دهشیری با اشاره به سوءاستفاده متهم از عنوان قاضی و یا وکیل اظهار داشت: این متهم حتی در بعضی از خریدهای معمولی خود با معرفی خود به عنوان قاضی، تخفیف ویژه از فروشنده اخذ می‌کرد و البته در پاره‌ای از موارد نیز خود را وکیل دادگستری معرفی کرده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری این متهم بر اساس گزارش یکی از مالباختگان به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری انجام گرفت.

وی بیان کرد: افراد دیگری نیز در ارتباط با متهم دستگیر شده‌اند که متهم قول همکاری و انجام امور مرتبط با دستگاه قضایی را به آنها داده اما فرآیند کلاهبرداری از آنان تکمیل نشده و پولی رد و بدل نشده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری خاطر نشان کرد: راه حل و فصل پرونده‌های قضایی در دستگاه قضایی التزام به قانون و پایبندی به اخلاق است.

وی تصریح کرد: هر کس پرونده‌ای در دستگاه قضایی دارد یقین بداند که ملاک عمل قانون و استناد به مدارک و مستندات قانونی است و هر کس که در گیر و دار رسیدگی به پرونده قضایی قول اعمال نفوذ و انجام امور و اخذ رأی تضمینی در فرایند دادرسی را داد، باید حتماً به او شک کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/VogWR
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124