• کد خبر: 41047
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 2 تیر 1394 - 08:15
  مدیرکنترل کیفیت و بهداشت آب آبفای یزد:
  مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب استان یزد ضمن توصیه به شهروندان یزد برای عدم استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب و آب‌ شیرین‌کن گفت: این دستگاه‌ها کیفیت آب شرب را به شدت کاهش می‌دهند.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، ابراهیم علیدوست، بعد از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: در استان یزد به دلیل کیفیت مطلوب آب، به جز دو شهرستان اردکان و بهاباد، در هیچ یک از مناطق استان، نیاز به استفاده از دستگاه‌های آب‌ شیرین‌کن یا دستگاه‌های تصفیه آب وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه این دستگاه‌ها، آب سالم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و کیفیت آن را کاهش می‌دهد، عنوان کرد: این دستگاه‌ها در واقع آب را تبدیل به آب مقطر می‌کند زیرا کلسیم و منیزیم آب را از بین می‌برد در حالی که کلسیم و منیزیم موجود در آب برای بیماران قلبی و عروقی مفید است.

  علیدوست ادامه داد: از سوی دیگر، این دستگاه‌ها PH آب را پایین آورده و آب را اسیدی می‌کند به نحوی که PH آب از 7.9 به 6.5 می‌رسد و سبب سوزش گلو می‌شود.

  مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب استان یزد با بیان اینکه دستگاه‌ها باعث آلودگی آب می‌شوند، عنوان کرد: از آنجا که فیلتر دستگاه‌های تصفیه آب باید هر هفته تعویض شود و این اقدام مقرون به صرفه نیست، فیلترها گاه مدت‌ها روی دستگاه باقی می‌ماند و سبب آلودگی آبی می‌شود که از این فیلتر عبور می‌کند.

  وی تصریح کرد: در مجموع کیفیت آب استان یزد همچنین بهداشت آب کنترل شده بنابراین استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب و آب‌ شیرین‌کن از سوی شرکت آبفا توصیه نمی‌شود.

  علیدوست خاطر نشان کرد: برخی اقداماتی که بعضی از فروشندگان این دستگاه‌ها انجام داده و آب مورد آزمایش در مقابل مشتری را بسیار تیره و … نشان می‌دهند، شیادی است.

  وی تصریح کرد: آب باید دارای PH استاندارد، کلسیم و منیزیم باشد که عبور آب سالم و بهداشتی که توسط آبفا به منازل مردم می‌رسد، از دستگاه‌های تصفیه آب، این ویژگی را از بین می‌برد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tk2oO

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *