• کد خبر: 40156
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 - 14:13
  تکذیب خبر یک سایت خبری استانی/
  سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشکذر ضمن تکذیب خبر «سرقت سنگ قبر شیوخ دفن شده در بقعه سلطان بندرآباد»، از سرقت مولاژ ساخته شده از روی سنگ اصلی خبر داد.

  به گزارش اشکذر نیوز، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اشکذر با تکذیب خبر «سرقت سنگ‌قبر شیوخ دفن شده در بقعه سلطان بندرآباد» در سایت خبری یزد فردا، اظهار داشت: این سنگ اصلی نبوده و مولاژ ساخته‌شده از روی سنگ اصلی بوده که حدود 10 سال پیش توسط سازمان میراث فرهنگی برای جلوگیری از سرقت و حفظ آن‌ها ساخته‌شده و در محل نصب‌شده است.

  file_92402

  سیدمحمدجعفر میرجلیلی با اشاره به این‌که مولاژ ساخته‌شده حدود 3 سال پیش به سرقت رفته است و سنگ اصلی هم توسط میراث فرهنگی نگهداری می‌شود، افزود: با همکاری اداره اوقاف و سازمان میراث فرهنگی چند سال پیش برای مجموعه نگهبان تعیین‌شده که در صورت وجود اعتبار این روند ادامه می‌یابد.

  وی بابیان این‌که در حال حاضر عملیات مرمت مجموعه سلطان بندرآباد در حال انجام است، اظهار داشت: طی چند سال گذشته نیز بخش‌هایی از بنا ازجمله محراب مسجد، منبر سیزده پله‌ای، سیمگل دیوارهای حسینیه کوچک و بزرگ و آجرفرش پشت‌بام  توسط سازمان میراث فرهنگی مرمت شد.

  میر جلیلی در پایان تاکید کرد: حفظ این بنای ارزشمند عزم همه‌جانبه و همت مردمی را می طلبد.

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Xy4La

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *