• کد خبر: 24630
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 31 مرداد 1392 - 18:40
  دبیر حزب اعتدال و توسعه یزد :
  دبیر حزب اعتدال و توسعه یزد با تاکید بر همفکری و اتحاد همه نیروهای معتقد به اعتدال گرایی گفت: در پی حذف هیچ گروه و جریانی نیستیم.

  به گزارش  مهر، محمد دهستانی بعد از ظهر امروز در نشستی خبری به تشریح ظرفیت های موجود در استان برای رفع مشکلات و چالش های این استان پرداخت و اظهار داشت: دولت برنامه جدی برای برقراری ارتباط با نخبگان و دانشگاه دارد تا بتواند مشکلات و موانع استان را به درستی شناسایی و اعلام کند و در راستای رفع آن بکوشد.

  وی استان یزد را سرشار از پتانسیل و منابع غنی برشمرد و اظهار داشت: یزد دارای بافت تاریخی و بافت فرسوده است که بافت تاریخی قابلیت گردشگری و جذب توریست را برای استان دارد و گردشگران بسیاری خواستار بازدید از این شهر هستند.

  رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در یزد اضافه کرد: بافت فرسوده را می‌توان بازسازی و نوسازی کرد اما اگر بافت تاریخی دست خورده شود به معنی خودکشی استان یزد است.

  توجه ویژه به حوزه صنایع و معدن

  وی همچنین با اشاره به صنعتی و معدنی بودن این خطه در کشور گفت: یزد دارای پتانسیل بالایی در حوزه صنعت و معدن است اما به دلیل سیاست‌های نادرست بسیاری از واحدهای صنعتی در آستانه ورشکستگی قرار دارند و یا تعطیل شده‌اند که باید مسئولان با برنامه درست وارد عمل شوند.

  دبیر حزب اعتدال و توسعه یزد تصریح کرد: رسانه‌ها باید به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دردهای جامعه را به گوش مسئولان برسانند و به رسالت خویش عمل کنند.

  وی از مشکل کمبود آب استان به عنوان دغدغه اصلی مردم در این شهر یادکرد و بیان داشت: رفع این مشکل نیز همت اصحاب رسانه را می‌طلبد و باید به قدری این موضوع را پیگیری کنند تا مسئولان کشوری بیدار شده و چاره‌اندیشی اساسس برای این معضل داشته باشند.

  دهستانی اضافه کرد: رسالت خبرنگاران چیزی نیست که بتوان آن را درگیر موضوعات سیاسی کرد و پیگیری رسانه‌ها در مورد موضوعات مختلف جامعه باید به دور از غرض‌ورزی و درگیری‌های سیاسی باشد تا با ایجاد اتحاد و همدلی بین جامعه متخصص و عامی نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

  وی با بیان اینکه مردم خواستار تغییرات جدی در بسیاری از عرصه‌ها هستند انتخاب دکتر روحانی را با میزان رای بالا ناشی از این خواست و تفکر مردمی دانست و گفت: مشارکت مردمی در استان یزد چشمگیر است و باید با کمک مردم نسبت به رفع موانع و مشکلات اقدام کرد.

  هیچ حزب و گروهی حذف نمی شوند

  وی اضافه کرد: در دولت دکتر روحانی هیچ کس در اندیشه حذف هیچ گروه و فردی نیست بلکه اعتقاد بر این است تا از افراد توانمند برای اداره کشور و استان استفاده شود.

  دهستانی با بیان اینکه در سال‌های اخیر افراط و تفریط آسیب زیادی را به پیکره جامعه وارد کرد تاکید کرد: خط مشی دولت جدید رعایت اعتدال و دوری از افراط و تفریط است از این رو در نظر است نظریه‌های افراط گرایانه دیگر گریبان‌گیر جامعه و استان نباشد.

  وی در ادامه پیرامون شایعات مطرح شده در مورد گزینه انتخابی برای تصدی پست مدیریت استان گفت: در برخی موارد دیده شده سایت‌های خبری غیر رسمی در مورد انتخاب استاندار یزد نقل قول‌هایی نوشته‌اند.

  رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در یزد ضمن رد این اخبار اظهار داشت: اعلام اسامی در این رسانه‌ها و در بین مردم در حد حدس و گمان است.

  از هیچ کسی حمایت نمی کنیم

  وی با بیان اینکه انتخاب استاندار یزد به عهده مسئولانی است که مردم به آن‌ها رای داده‌اند افزود: البته اقداماتی در این زمینه انجام شده اما اینکه بگوییم چه کسی استاندار می‌شود یا نمی‌شود به عهده مسئولان است.

  دهستانی با بیان اینکه از کسب برای تصدی این پست حمایت نمی کنیم عنوان کرد: اقداماتی در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و نظرات در مورد تصدی پست استانداری یزد شده اما به طور قطع تا تصمیم‌گیری نهایی از سوی مسئولان، چیزی اعلام نخواهد شد.

  وی بیان داشت: اعلام نظر نهایی در تصدی‌گری پست مدیریتی استان از طریق رسانه‌های رسمی صورت خواهد گرفت و کسی به اخبار سایت‌های غیر رسمی اکتفا نکند.

  دبیر حزب اعتدال و توسعه در یزد از جمله ویژگی‌ها برای تصدی پست استانداری یزد بومی بودن و یا داشتن سابقه حضور 15 ساله در یزد همچنین شناخت کافی و دقیق از این استان اعلام کرد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tCnRB

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *