اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
یادداشت

در فراق شوفر خوش روی شهر ما

شناسه خبر : 99912 | تاریخ انتشار : : 31 تیر 1400 - 10:20 | ارسال توسط :

میرزا علی اکبر شاگرد شوفر باخوش رویی بارو بنه مسافران را داخل صندوق ماشین میرزا خالق می گذاشت و آنهایی که بد بار بودند بالای سقف اتوبوس می برد و با طناب محکم می بست.

اشکذر خبر؛حسین دهقانی؛ نام میرزا علی اکبر راسته که می آید چیزی که ناخودآگاه در ذهن آنهائی که او را می شناختند تداعی می کند؛ مردی خوش رو با لبخند همیشگی است.

پسرک زبر و زرنگ پشت باغ کاجی که چشم میرزاخالق اولین راننده اشکذر را می گیرد و می شود «شاگرد شوفر» اتوبوس اشکذر به یزد؛ آن روزها شاگرد شوفر برای خود برو و بیایی داشت. موتور ماشین را بررسی می‌کرد، اتوبوس را تمیز می‌کرد، باروبنه‌ها را می‌بست و کرایه‌ها را جمع می‌کرد.

میرزا علی اکبر شاگرد شوفر باخوش رویی بارو بنه مسافران را داخل صندوق ماشین می گذاشت و آنهایی که بد بار بودند بالای سقف اتوبوس می برد و با طناب محکم می بست.

او چند سال بعد از فوت میرزا خالق مینی بوسی می خرد و برای خودش شوفر می شود. در کنارش هم یک لبنیاتی کوچک در محله پشت باغ اشکذر داشت.

میرزا مدت ها راننده سرویس بنیاد شهید شهرستان اشکذر بود. داخل مینی بوس برای فرزندان شهدا -که آن سال ها کم سن و سال بودند- قصه می گفت، شعر و آواز می خواند و پدری می کرد.

سال ۱۳۸۴ تلخترین سال برای میرزاعلی اکبر بود پسر جوانش (حمید  که دو تا بچه داشت) بصورت ناگهانی فوت می کند و داغ ابدی بر دلش می گذارد ولی این ضایعه باعث نشد لبخند از مردم و مسافرانش دریغ کند هر چند لبخندهایش از آن به بعد ظاهری و  تصنعی بود.

آخرین روز اولین فصل تابستان۹۹ شوفر خوش روی شهر ما بر اثر بیماری عالم گیر کرونا مسافر بهشت شد.

روحش شاد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/oD0Fb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec