اشکذر خبر

در رشته های دایر در زمینه کمیت و کیفیت تجهیزات در سطح مطلوبی قرار داریم

شناسه خبر : 89643 | تاریخ انتشار : : 07 اسفند 1398 - 8:52 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر؛ محمود دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان اشکذر گفت: از سال ۱۳۸۱ مسئول راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان اشکذر شدم و تا مهر ۱۳۸۲ مقدمات راه اندازی این دانشگاه در یک ساختمان استیجاری انجام شد. وی با اشاره به جذب و پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف گفت: […]

به گزارش اشکذر خبر؛ محمود دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان اشکذر گفت: از سال ۱۳۸۱ مسئول راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان اشکذر شدم و تا مهر ۱۳۸۲ مقدمات راه اندازی این دانشگاه در یک ساختمان استیجاری انجام شد.

وی با اشاره به جذب و پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف گفت: در مهرماه سال ۱۳۹۲ در سه رشته کاردانی ادبیات فارسی، کامپیوتر و حسابداری حدود ۱۶۰ دانشجو پذیرش شد.

دکترای زیست شناسی سلولی و تکوینی جانوری در ادامه گفت: سال اول، هیأت علمی تمام وقت نداشتیم و بخشی از امور مهم اداری دانشگاه توسط همکاران اشکذری شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد انجام می شد تا اینکه اولین کارمند تمام وقت واحد اشکذر محمد رضا مزیدی در سال ۱۳۸۲ جذب شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر با اشاره به واگذاری امور به افراد متخصص گفت: رمز موفقیت این دانشگاه در اوایل کار، واگذاری امور به افراد متخصص هر بخش از واحد یزد بود؛ اما در مراحل وسواس در جذب نیروهای کارمندی و هیأت علمی توانا و واگذاری امور به آنان در پیشبرد اهداف دانشگاه بسیار مؤثر بوده است.

وی در ادامه بیان داشت: بدون شک تجربیات و استفاده از نظرات رؤسای محترم سایر واحدهای استان و کشور و تجربیات اینجانب در قبل از مسئولیت دانشگاه در موفقیت واحد نقش داشته است.

دهقانی اشکذری با تاکید بر اینکه روند تصویب رشته های دانشگاه از ابتدا تاکنون فراز و نشیب هایی داشته است؛ گفت: با توجه به شرایط زمانی، رشته هایی در دانشگاه تأسیس و سپس با رشته های مورد نیاز جدید جایگزین شده است.

وی در ادامه گفت: شاید واحد اشکذر بیش از ۴۰ رشته مصوب وزارت علوم داشته باشد؛ ولی در جذب دانشجو نیاز، جامعه و علاقه دانشجویان حرف اول را می زند؛ به طوریکه در مجموع این واحد در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰۰ دانشجو و ۲۵ باب آزمایشگاه و کارگاه در رشته و گرایش های مختلف از مقطع کاردانی تا دکتری و درگروه های علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی و هنر دانشجو دارد و بحمدا… از لحاظ تعداد دانشجو در سطح مطلوبی قرار داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با اشاره به آخرین رشته های جدیدی که اخیرا به تصویب رسیده است؛ گفت: رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته حسابداری اخیرا به تصویب رسیده است و رشته میکروبیولوژی در مقطع دکتری در اولویت فعلی این دانشگاه قرار دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان اشکذر در حال حاضر در دو رشته زیست شناسی و برق قطب استان یزد می باشد و در میان واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی استان یزد کارشناسی روانشناسی، کارشناسی ناپیوسته مشاوره، کاردانی و کارشناسی تأسیسات، کارشناسی ناپیوسته مدیریت منحصراً در واحد اشکذر دایر است؛ گفت: همواره تلاش همکاران من ارتقاء سطح پژوهشی این واحد بوده است؛ به طوریکه یک سال از لحاظ تعداد مقالات نسبت به هیأت علمی در میان واحدهای استان یزد و کرمان حائز رتبه برتر شدیم و مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی این واحد در سال ۹۶ در سطح کشور حائز رتبه اول در میان واحدهای غیر پزشکی و در میان واحدهای پزشکی و غیر پزشکی دوم شد.

دهقانی در ادامه با بیان اینکه؛ مرکز تحقیقات اسب در حال راه اندازی است؛ گفت: در سال گذشته نیز تیم دانشجویان گروه زیست شناسی، رتبه سوم در رویداد استارت آپ کسب و کارهای دانشجویی استان یزد را به دست آوردند و یکی از دانشجویان گروه برق واحد اشکذر نیز عضو تیم برگزیده این رویداد بود.

وی اضافه کرد: چهار انجمن علمی برق، زیست شناسی، روانشناسی و تأسیسات در واحد اشکذر فعال هستند و برگزاری همایش های علمی و مشارکت در آن از فعالیت های دیگر واحد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر با تاکید بر اینکه در زمینه تجهیزات پژوهشی در حوزه برق و زیست شناسی در سطح استان یزد رقیب نداریم؛ گفت: اینجانب خود افتخار داشتم طی چند سال متوالی رئیس شورای پژوهشی استان باشم و در سال جاری نیز به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه های آزاد اسلامی استان یزد انتخاب شدم.

وی در ادامه گفت: یکی از دانشجویان کارشناسی به نام عباسعلی مکرمت یزدی در حال حاضر به صورت فعال در زمینه‌ی ثبت داروی ضد سرطان کار می کند و در حال حاضر به دنبال کسب مجوز تست های انسانی است و یکی دیگر از دانشجویان این واحد به نام بهرام وخشور اختراع خود را در اداره ثبت اختراع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسانده است و همچنین سه نفر از اولین دانشجویان مقطع دکترای زیست شناسی در سال گذشته از رساله دکتری خود دفاع کردند.

دهقانی اشکذری با تاکید بر کسب درآمد از فعالیت‌های پژوهشی به عنوان هدف فعلی این واحد گفت: فعال شدن بخش های مختلف پژوهشی و راه اندازی مرکز تحقیقاتی این دانشگاه نیز در راستای همین هدف بوده است.
وی با تاکید بر اینکه در رشته های دایر در زمینه کمیت و کیفیت تجهیزات در سطح مطلوبی قرار داریم؛ گفت: از معضلات امروز تمام مراکز دانشگاهی عدم جذب دانشجویان در بازار کار است. در این راستا واحد اشکذر با به کارگیری اساتیدی که خود در صنعت اشتغال دارند، برگزاری دوره های خاص و دعوت از صاحبان صنایع و اساتید بنام کشوری مختلف و کاربردی عنوان دروس و آزمایشگاه ها در زمینه تحقق جذب دانشجویان در بازار کار تلاش نموده است و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله ی زیادی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان اشکذر در ادامه گفت: تمام رؤسای دانشگاه ها غیر از اداره دانشگاه موظف به تدریس هم هستند و بنده نیز در هر ترم ۱۰ واحد درسی را تدریس می‌کنم که حضور در کلاس درس جزء مواردی است که خستگی امور اداری را از بین می‌برد و شادابی و نشاط خاصی را به من می دهد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ODbZ6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *