اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

در دیدار فرماندار اشکذر با اعضای شورای شهر چه گذشت؟

شناسه خبر : 95770 | تاریخ انتشار : : 12 دی 1399 - 23:25 | ارسال توسط :

رئیس شورای شهر اشکذر از بررسی مسائل و مشکلات شهری، ارتقاء سطح نمایندگی ادارات در این شهرستان به اداره و تجهیز برخی ادارات شهرستانی به عنوان موضوعاتی که در دیدار فرماندار با اعضای شورای اسلامی و شهردار اشکذر به آن پرداخته شد؛ نام برد.

به گزارش اشکذر خبر؛ هفته پیش خبری مبنی بر دیدار هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر با اعضای شورای اسلامی و شهردار اشکذر منتشر شد.

در همین رابطه محمدعلی دلشب رئیس شورای شهر اشکذر به اشکذر خبر خبر گفت: پس از تصویب شهر مجومرد از سوی دولت تدبیر و امید و دمیده شدن اصل وحدت در روح شهرستان اشکذر؛ لازم بود تا برخی نکات مربوط به مسائل شهری و شهرستانی که دغدغه شهروندان بود به فرماندار اشکذر منتقل و برای هر یک از آنها تصمیماتی گرفته و از سوی مسئولین ترتیب اثر داده شود.

دلشب از انجام مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مستقر در سطح این شهرستان به عنوان مهمترین مطالبه مردم از صنایع یاد کرد و اظهار داشت: اینکه آلایندگی‌های زیست محیطی صنایع به عنوان میهمان ناخوانده با مردم شهرستان اشکذر عجین شده باشد و مردم سرسختانه با این پدیده دست و پنجه نرم کنند و صنایع مستقر در این شهرستان انجام مسئولیت های اجتماعی خود را در گروی رضایتمندی مسئولین ارشد استانی بدانند و در مرکز استان به این مهم بپردازند برای ما و شهروندان قابل تحمل نیست و اینکه مسئولان ارشد استان با این توجیه که برخی صنایع مستقر در شهرستان اشکذر به دلیل اینکه بیماران کرونایی این شهرستان در بیمارستان‌های مرکز استان معالجه و به آنها سرویس داده می‌شود؛ صنایع مستقر در شهرستان اشکذر اقدام به انجام مسئولیت اجتماعی خود در مرکز استان کنند نیز قابل توجیه نیست.

وی با تاکید بر اینکه مبلغ پرداختی صنایع مستقر در شهرستان اشکذر تحت این عنوان نیز سهم ناچیزی از انجام مسئولیت اجتماعی این صنایع میباشد گفت: در همین رابطه نگرانی مردم و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر به فرماندار شهرستان منعکس شد.

دلشب با یادآوری اینکه تعیین حریم و محدوده شهر مجومرد بر اساس مستندات، توافقات و مصوباتی که قبلا مورد تاکید و تصویب قانونی قرار گرفته است؛ اظهار داشت: پس از تصویب شهر مجومرد و دمیده شدنِ روح وحدت بر کالبد شهرستان اشکذر لازم بود تا به برخی مسائل مغفول مانده پرداخته شود. در همین رابطه مسائل و مشکلاتی مانند ارتقاء نمایندگی ادارات محیط زیست، راهداری، مسکن و شهرسازی، میراث فرهنگی به اداره مستقل و همچنین تجهیز برخی ادارات شهرستان مانند خرید خوردو برای اداره سازمان تبلیغات از مهمترین مباحثی بود که در دیدار فرماندار شهرستان اشکذر از سوی اعضای شورای شهر اشکذر به آن پرداخته شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر با اشاره به این نکته که این شهرستان سهم بالایی در تولید برق استان به خود اختصاص داده است و بر همین اساس سهم این شهرستان نسبت به مصرف گاز شهری قابل توجه میباشد؛ از لزوم پرداخت اختصاص عوارض مربوطه به شهرستان اشکذر از سهم ناچیز این شهرستان نسبت به بودجه عمومی و سایر ردیف‌های بودجه دولتی به عنوان یکی دیگر از دغدغه‌های این شورا نام برد و بیان داشت: قطعا اگر بودجه این شهرستان بر اساس واقعیت‌های این شهرستان اختصاص داده شود؛ بسیاری از حقایق پیش روی این شهرستان که بعضا زمینه دلخوری و کدورت شهروندان مناطق و محلات مختلف را فراهم آورده است؛ دست‌خوش تغییرات اساسی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد؛ با عنایت مسئولین محترم استانی و شهرستانی زمینه‌ی رضایت و حضور حداکثری مردم شهرستان اشکذر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا فراهم آید.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rftVo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124