• کد خبر: 24849
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 18 شهریور 1392 - 14:01
  صالح جوکار :
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بی‌قانونی‌های مکرر در کشور گفت: در دولت دهم قانون در کشور اجرا نشد.

  محمدصالح جوکار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: دولت دهم نتوانست خود را با مجلس هشتم و نهم هماهنگ کند به همین دلیل در آن روزها قانون در کشور اجرا نشد.

  وی با بیان اینکه همه دولت‌ها باید حمایت شوند افزود: در دولت قبلی، مجلس و دولت به دلیل ناهماهنگی نتوانستند کاری از پیش ببرند و در برخی موارد مجلس مصوباتی داشت که به اعتقاد دولت اجرایی نشد و این قانون گریزی دولت باعث شد برخی درگیری‌ها و تنش‌ها افکار عمومی را مشوش کند.

  * همه باید با دولت همراه باشند و حمایت کنند

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این دولت برای توسعه کشور آمده است بنابراین آحاد مردم و جریان فکری جامعه و همه قوا باید با دولت همکاری و همراهی کنند.

  وی با بیان اینکه شایسته است تا نمایندگان در مجلس ارتباط نزدیکی با دولت داشته باشند عنوان کرد: نظر حضرت آقا نیز بر حمایت و همراهی آحاد جامعه با دولت در پیشبرد اهداف کشور است و مجلس هم در این زمینه باید بر اساس قانون همه جانبه از دولت حمایت کند.

  * دولت در برخی قوانین تجدید نظر کند

  جوکار با اشاره به تصویب قوانین در مجلس اظهار داشت: معتقدم دولت جدید باید برخی قوانینی که در دولت پیشین در مجلس مصوب شده تجدید نظر کند و مجلس نیز راه را برای دولت باز بگذارد.

  وی در ادامه از حضور مجلس در کنار دولت به عنوان ریل‌گذار قطار دولت یاد کرد و گفت: مجلس باید ریل‌گذار دولت باشد و با فراهم سازی بستر مناسب فعالیت دولت، قطار دولت با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: حمایت از دولت باید در راستای مطالبات رهبری و همسو با دیدگاه‌های حضرت آقا باشد.

  وی با بیان این موضوع که تاکید بر حمایت به این معنا نیست که انتقاد نشود عنوان کرد: نقد هم باید وجود داشته باشد و در هر جایی که احساس شد مشکلی وجود دارد و یا بر خلاف برنامه توسعه کشور و سند چشم‌انداز حرکت می‌شود تذکر داد و انتقاد سازنده کرد.

  * دولت را نباید تضعیف کرد

  جوکار با اشاره به اینکه نباید دولت را تضعیف کرد اضافه کرد: جریان‌های فکری و سیاسی جامعه نیز در این زمینه باید همراه باشند و چنانچه تخلفی و یا کجروی دیده شد این موارد را به دور از قصد و غرض برای تضعیف دولت بیان کنند.

  وی بیان داشت: انتقاد را می‌پذیریم به شرط آنکه سازنده باشد و به دور از حب و بغض مطرح شود تا بتوانیم کشور را به اهداف انقلاب در عرصه ملی و بین‌المللی برسانیم.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: عدم تعامل بین دولت و مجلس می‌تواند ضربه بزرگی به کشور بزند و به ضرر مردم تمام شود مانند چیزی که در دولت دهم به مردم و کشور ما ضرر وارد کرد اما اکنون باید تعامل داشته باشیم و ما به عنوان نمایندگان مردم در خانه ملت، دولت را در هر زمینه‌ای حمایت خواهیم کرد تا شاهد ایرانی اباد و سربلند باشیم.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MwtIL

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *