مدیر مخابرات منطقه یزد با تاکید بر اهمیت هوشمند سازی مدارس، گفت: در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، صد در صد مدارس شهری استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه یزد، محمد رضا زارع اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی جامعه در خصوص انتشار ویروس کرونا، مخابرات منطقه یزد با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با استفاده از تجهیزات و ظرفیت‌های موجود، تمامی مدارس شهری استان را به شبکه ملی اطلاعات متصل نمودند.
وی با بیان اینکه اتصال این مدارس به شبکه ملی اطلاعات گامی در رشد و شکوفایی علمی دانش آموزان استان مخصوصاً در شرایط ناشی از کرونا است، تصریح کرد: در استان یزد تعداد ۸۶۵ مدرسه شهری ۲۶۹ مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت(Adsl) و ۱۴مدرسه از بستر تلفن همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.
وی افزود: هدف اصلی هوشمند سازی مدارس، آماده سازی نسل آینده کشور برای زندگی در عصر اطلاعات و شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان متناسب با علایق آنها است و بر این اساس مخابرات منطقه یزد، بر طبق وظیفه ذاتی خود در آماده کردن این بستر، با انجام هوشمند سازی، مدارس شهری و روستایی استان را به شبکه ملی اطلاعات متصل نموده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/UqIVD