معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد: درخواست مردم شهرستان اشکذر برای ساماندهی اتباع و مهاجرین را در اولویت کاری قرار دهید و در اولین فرصت نتیجه را به مردم اطلاع رسانی کنید.

به گزارش اشکذر خبر؛ نماز جمعه دوم تیرماه ۱۴۰۲ شهرستان اشکذر به مناسبت ایام سالگرد شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ یار انقلاب و هفته قوه قضائیه میزبان جعفری ندوشن معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد و رئیس محاکم عمومی شهرستان یزد بود.

پس از نماز عصر جعفری گزارش کار دستگاه قضایی را به طور تفصیل در زمینه های مختلف بیان کرد و پس از سخنرانی تعدادی از نمازگزاران جمعه دغدغه اتباع و مهاجرین و آمار بالای آسیب های اجتماعی فرهنگی که مرتبط با مهاجرین و اتباع هست را با جعفری مطرح و به طور جد از ایشان و مجموعه قضایی خواستند با تصویب قانونی الزام آور در شهرستان اشکذر از تمام مالکان و بنگاه دارانی که منزل به مهاجرین و اتباع اجاره می دهند بخواهند تا قبل از اسکان، استعلام از نیروی انتظامی و بخش های مرتبط دستگاه قضا بگیرند.

جعفری ندوشن پس از شنیدن این دغدغه مردمی، ضمن تایید این نکته توصیه کرد شورای تامین این شهرستان، خواسته به حق مردمی را پیگیری و درصورت تصویب “شرط استعلام گرفتن از مراکز قانونی برای اسکان مهاجرین و اتباع” را با نصب بنر در سطح شهر به اطلاع مردم برسانند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6FTkR